Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Bornova Pedagog

Günümüzde anne baba olmak oldukça zor bir hal aldı...

İzmir Bornova Pedagog

Günümüzde anne baba olmak oldukça zor bir hal aldı. Herkesin çocuk sahibi olması ve bu çocuklara bakamama gibi sorunlar meydana gelmektedir. Çocukları en iyi şartlarda yaşatmak için, onları korumak, giydirmek ve beslemek gerekir.

Günümüzde anne baba olmak oldukça zor bir hal aldı. Herkesin çocuk sahibi olması ve bu çocuklara bakamama gibi sorunlar meydana gelmektedir. Çocukları en iyi şartlarda yaşatmak için, onları korumak, giydirmek ve beslemek gerekir. Ancak çocuk bakımı denilince akla sadece bunların gelmesi oldukça yanlış bir yaklaşımdır. Çocuklar geleceğe mirastır ve onları en iyi şekilde yetiştirmek sadece anne babanın görevi değil, aynı zamanda toplumun da görevidir.

Çocuk anlamaz gördüğünü uygular. Bu yüzden toplum olarak iyi bir yere gelmek istiyorsak çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekir. Bornova pedagog bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Çocukları sadece fiziksel yönden değil aynı zamanda duygusal ve zihinsel açıdan da gelişimlerini tamamlayıp tamamlamadıklarını takip etmeniz, bu konuya dikkate etmeniz gerekir.

Pedagog Nedir, Çocuklarla İlişkisi Nasıldır?

Bornova Pedagog çocuk psikoloğu olarak çocuklarınızın psikolojisine son derece önem veriyoruz. Çocukların zihinsel açıdan gelişimini bir pedagog yardımı ile takip edebilirsiniz. Çocuklar çok hassastırlar ve her şeye alınıp kırılabilirler. Birçok şey onlarda travma etkisi yaratabilir. Bu konuda uzman bir kişiden yardım almanız çok doğru bir karar olacaktır. Pedagoglar 0- 12 yaş arasındaki çocukların zihinsel, sosyal ve duygusal yönden ruh sağlıklarını takip edip gelişimlerine dikkat çekiyor. Onlar ile samimi bir bağ kurarak rahat olmalarını kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerini sağlıyor. Gerekirse ruh sağlığı açısından çocuklara destek oluyorlar. Çocuklar her şeyden çok kolay bir şekilde etkileyebiliyorlar. Bu yüzden onların yanında her şey konuşulmamalı, onların yanında sesiniz yükselmemeli ve de tartışmamalısınız.

Pedagoglar Ne İş Yapar?

Halk arasında bilinen yanlış bir şey vardır. Oda şudur; pedagoglar çocuk doktorudur. Bu algı tamamen yanlış bir tabirdir. Çocuk doktorları, çocukların yalnızca fiziki sağlık muayeneleri ile ilgilenirken, pedagoglar çocukların zihinsel sağlık ve ruhsal sağlıkları ile ilgilenmektedirler. Pedagoglar, çocukların hayatlarında yasadıkları travmaları, gelişimsel, zihinsel ve sosyal problemleri gidermek amaçlı destek olan kişilerdir. Bu konuda uzman bir şekilde eğitim alırlar. Öte yandan da pedagoglar ebeveynler ile de iletişim halindedirler. Pedagogların görevleri arasında yer alan bir diğer şey ise çocukların sağlıklı bir şekilde gelişmesi için ailenin bilgilendirilmesi gerekilir. Aynı zamanda Bornova Pedagog ergen psikoloğuda vardır. Ergen denilen gruba da psikolog ihtiyacı olabiliyor. Ergenlerin de çok çabuk psikolojileri bozulabiliyor ve karakterleri tam oluşmadığı için farklı şeylere yönelim sağlıyorlar. Bu konuda kurumumuzdan destek alabilirsiniz.

 

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish