Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Buca Pedagog

İzmir Buca'da Pedagog...

İzmir Buca Pedagog

İzmir Buca'da Pedagog arıyorsunuz Aybros Psikoloji her zaman yanınızda. Uzman Pedagoglarımız ve ilgili ekip arkadaşlarımızla sizlere hizmet vermek için sabırsızlanıyoruz.

Buca Pedagog ve Çocuk psikoloğu alanlarında kendini kanıtlamış, en iyi pedagog ve tavsiye edilen Buca pedagoglar arasında yerini almış Aybros Psikoloji ile tanışmanızın zamanı geldi. İzmir Buca da yer alan kliniğimizde siz değerli danışanlarımız ve hastalarımızı ağırlamaktan sevinç duyarız. İzmir Buca’da Pedagog arıyorsunuz Aybros Psikoloji her zaman yanınızda. Uzman Pedagoglarımız ve ilgili ekip arkadaşlarımızla sizlere hizmet vermek için sabırsızlanıyoruz.

Uzmanlarımız

Psikolog Esra Tunç

İzmir Psikolog

Psikolog Esra Tunç Profil Detay

Psikolog Merve N. Durukan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve N. Durukan Profil Detay

Psikolog Furkan Yılmaz

İzmir Psikolog

Psikolog Furkan Yılmaz Profil Detay

Pedagoglar ve Psikologlar Ruh sağlığının incelenmesi için, uzun yıllar boyunca eğitimler alıyorlar. 4 yıllık eğitim ve uzmanlık yaparak uzman psikolog unvanına sahip oluyorlar. Çocuklar ile yapılan görüşmeler, tamamen duygusal dünyalarına odaklanarak yapılır. Duyguların ön planda olduğu kısımda çocuklar kendilerini ifade etmeye başlıyor. Çocukların dünyaları yetişkinlere oranla çok farklıdır.

Yetişkin bir insan yaşadıklarını karşı tarafa daha rahat bir şekilde anlatabilir. Fakat çocuklar yaşadıkları durumları ifade etme konusunda bilinçli değildir. Buca Pedagog  çocuklar ile terapi yaparken oyuncaklardan destek alır. Çocukların ruhsal dünyalarına inmek için, kelimelerin adeta oyuncak dünyalarına akması gerekiyor. Çocuklar ile normal konuşarak bilgi almak mümkün değildir.

Çocukların Terapideki Psikolojisi

Buca Pedagog, yaklaşık olarak 6 yıllık bir serüvenden geçerler. Kendi alanlarında uzmanlık kazanmak için lisans sonrası yüksek lisans yapıyorlar. Buradaki amaç, yetişkin, ergen ve bütün bireyler ile aynı dili konuşabilmektir. Terapide üç tane kişilik yapısı ile karşılamak mümkündür. Bu kişilik yapıları yetişkin olan bireyler için geçerlidir.

Çocuklar küçük oldukları için henüz gelişimsel serüvenlerini tamamlayamazlar. Duygusal ve düşünsel dünya terapi ile sınırlarını değiştirir. Dertlerini, sıkıntılarını ve yaşadıkları depresyon anlarını en rahat şekilde psikoloğa aktarıyorlar. Normal şartlarda bir arkadaşa duyguları anlatmak kolay değildir. Fakat psikologlar yıllar boyunca eğitim alarak işin ehli haline gelmişlerdir.

Psikologların Terapi Odasındaki Süreçleri

Buca Pedagog ve Çocuk psikoloğu terapi odasında terapatik bir görüşme yapmaya çalışıyor. Çocukların duyguları daha narindir. İfade ederken çok utanıp iç dünyalarına doğru kapanabilirler. Çocuk anlatamadığı yerde kendisini beden dili ile ifade etmeye başlar.

Özellikle Buca Pedagog geçiş döneminde bir bocalama yaşadıklarını fark ediyor. Rengin tonları ergen birey için sabittir. Yaşam tamamen siyah veya tamamen beyazdır. Arada bir yerlerde hiçbir şekilde sabit olan renk ortaya çıkmıyor. Değişkenlik arasında ruhsal geçişler oluşabilir. Değişkenlik ve ani değişen karakter ergenlik döneminin özelliği haline gelebiliyor. Psikologlar ergen birey ile konuşarak hayata farklı pencerelerden bakmalarına destek olurlar. Psikologlara göre ergenlik dönemi 12-21 yaş arasını kapsıyor. Bu nedenle Aybros danışmanlık merkezinden psikolojik destek alınabilir. Randevu alarak terapi görülebilirsiniz.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish