Cas Testi İzmir

Cas testi İzmir Gaziemir – Karşıyaka ve Bergama olmak üzere 3 farklı şubemizde uygulanan bir testtir. CAS (Bilişsel Değerlendirme Sistemi) Testi, 5-17 yaş grubu çocukları zihinsel bakımdan değerlendiren bir zeka ve yetenek testidir.

İzmir’de her yaş grubuna destek veren farklı alanında uzman psikologlarımıza, cas testi uygulayan uzmanımız tarafından testin sonucuna göre sürecin nasıl ilerleyeceği hakkında bir yol haritası çıkarıp, en uygun uzmanımıza yönlendirmektedir. Buna göre en uygun tedavi başlamaktadır.

CAS Testi Nedir? Ne İşe Yarar?

CAS Testi (Cognitive Assessment System) Zihinsel Değerlendirme Sistemi olarak kullanılır. Test, İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinin rehberliğinde Türkiye standardizasyonu yapılarak Türkçeye kazandırılmıştır. CAS, 5-7 yaş ve 8-17 yaş olarak iki ayrı form biçiminde düzenlenmiştir. Çünkü bazı alt testler yalnızca 5-7 yaş arasını kapsarken bazıları da sadece 5-17 yaş arasını kapsar. Bazı testler de 5-17 yaş aralığının tamamını kapsamaktadır. CAS Testi İzmir ilinde rahatlıkla yaptırılabilen testlerdendir. “Cas testi izmir” için uygulama yapacak psikolog testin yapılma nedenine göre konuya hakim ve değerlendirme için tecrübeli olmasına dikkat edilmesi gereklidir. CAS Testini İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezince yetkilendirilmiş sertifikalı psikolog ve psikolojik danışmanlar uygulayabilir.

İzmir CAS Testi 5-17 yaş grubu olan çocukların zihinsel değerlendirmelerini içeren bir testtir. Bu testin her çocuğa yönelik değerlendirdiği alanları ve ortaya koyduğu gelişmeleri şu şekilde sayabiliriz:

 • Dikkat eksikliği
 • Travmatik beyin hasarı
 • Zihinsel engel
 • Hiperaktivite bozukluğu
 • Öğrenme güçlüğü
 • Ciddi duygusal bozukluklar
 • Üstün zekalılık
 • Planlama problemleri
 • Başarının önceden kestirilmesi gibi durumlar içindir.

Merkezimizde uygulanan cas testi sonucuna göre uzmanımız

cas testi izmir

Cas Testi İzmir Konu Başlıkları

Yukarıda sayılan tüm bu durumların değerlendirilmesi ve belirlenmesi amacıyla CAS Batarya Zeka Testi uygulanabilmektedir ve kullanılabilmektedir. CAS Testi bağlamında değerlendirilecek olan konuları 4 ana başlık altında kısaca inceleyecek olursak şöyle sıralayabiliriz:

 • Zeka Bölümü

CAS, 5-17 yaş okul çağında bulunan çocukların zihinsel gelişim düzeylerini değerlendirme maksadıyla geliştirilmiştir. Üstün zekalı olan veya zihinsel geriliği bulunan çocukların tanılamasında kullanılmaktadır.

 • Duygusal ve Travmatik Hasarlar

CAS Testi, travmatik beyin hasarı karşısında duyarlı olan çok çeşitli bilişsel işlemlerin ölçümüne imkan sağlar. Organizasyon; dikkat, dürtü kontrolü, planlama ve problem çözme gibi sorunlarda fayda sağlamaktadır.

 • Akademik Sorunlar

Öğrenme Güçlüğü başta olmak üzere pek çok akademik sorunun eğitsel, nörolojik ve psikolojik tanılamasında güçlü veriler sunabilen bir testtir. CAS Testi; çocukların algı, zeka düzeyi, dikkat, odaklanma ve öğrenme güçlüğü başta olmak üzere akademik seviyeleri hakkında bilgi vererek onları objektif manada tanımaya imkan sağlar.

 • Dikkat Sorunları ve Hiperaktivite

CAS, hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği bulunan çocukların bilişsel işlem özelliklerinin değerlendirilmesi açısından uygun bir araçtır.

İzmir cas testi konusunda detaylı bilgi almak için ulaşabilirsiniz.

Telefon numaralarımız :

0541 866 8880

0545 838 8880

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Arayın!