Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümünü %100 burslu ve %100 ingilizce okuyarak mezun olmuştur.

Öğrencilik döneminde Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajını tamamlamıştır. Senelerdir aktif olarak İzmir’in yanı sıra İstanbulda da danışan görmektedir. İzmir’in önde gelen liselerinde staj tecrübeleri vardır.

Psikoeğitim ve grup çalışmaları, Kriz yönetimi ve psikososyal eğitim, Kadın hakları ve sorunları eğitimi, Cinsel sağlık üzerine özel eğitimler almıştır.

Günümüz psikolojik yöntemlerinden en etkili terapi yöntemlerinden biri olan Bilişsel davranışçı terapi, EMDR Terapisi ve çözüm odaklı terapi yöntemlerinin eğitimini bu alanda Türkiye’nin en iyisi olan Yard.Doç.Dr Nevin Dölek’den almıştır.

Masterson Eğitimi ve Şema Terapi Eğitimlerini de almış olup ergen ve yetişkinler de etkili olan çözüm odaklı terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini almıştır.

Uzmanlığı yetişkin, aileler ve ergenler olup Dikkat Eksikliği üzerine bir çok eğitim almış ve bu konu üzerinde yoğunlaşmıştır.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu üzerine çalışmalar yapıp eğitimler de vermektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Bireysel Psikolojik Danışma (Panik atak, obsesif kompülsif bozukluk, kaygı bozukluğu, depresyon, ümitsizlik, aldatılma, dikkat eksikliği ve aldatılan kadın vb.) özellikle panik atak, kaygı bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu konularında özel uzmanlığı da vardır.
  • Cinsel Sorunlar Danışmanlığı (Vajinismus, eşle birlikte olamama, erken boşalma).
  • Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi (Aile içi şiddetli kavgalar, anlaşamama, iletişim kuramama, aldatılma, boşanma süreci, ayrılıkta kararsızlık).

Aldığı Bazı Sertifikalar ve Özel Eğitimler

  Hipnoterapi

   Aile Danışmanlığı
  Bilişsel Davranışçı Terapi
 Emdr Terapisi
  Şema Terapi

  Çözüm odaklı terapi eğitimi
  Cinsel terapi
  Dinamik psikoterapi eğitimi
  Evlilik ve çift terapisi eğitimi

  Masterson

Bazı Danışan Yorumları ve Tavsiyeler

me...s

Doğrulanmış kullanıcı

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite ilkokuldan beri var çocuğumda teşhisli. Hocamızı bu yüzden tercih ettik. Dehb de çok araştırma yaptık oklar hep kağan hocamıza çıktı. Pedagog uzmanıyla beraber etraflıca ele alıyorlar. Bu güzel sonuçlar verdi. Eğitimine de katıldım kağan bey 'in şöyle söyleyebilirim dediği kadar var yani bir kurumdan 8 10 seansta alacağınız faydayı birkaç saate bir güne sığdırmış. Bir-çok şey öğrendim, farkındalığın arttı ve eskiden nerde hata yapıyorum sorularına artık cevap bulabiliyorum. Nasıl davranmalı ne yapmamalı kendimden emin hissediyorum. Çok teşekkür ediyorum çocuğum ve ailem adına.

sa...z

Doğrulanmış kullanıcı

Evlilik çift terapisi aldık hocamızdan. Şiddetli kavga tartışmalardan yorulduğumuz günlerdi. Uzman desteği alalım ondan sonrasına bakarız dedik. Saygı sevgi kalmadı zannediyordum o kadar soğuduğumuz uzaklaştığımız zamanlarda uzmanımız bize bir destek soluk oldu. Getirdiği açıklamalar yerinde ve kırıcı değildi eşim özellikle alıngan bir insandır, ikimizi de gözeterek duruma hakimdi. Çok faydasını gördük bilgilerini aldık kullandık hayatımızda. Ben çift danışmanlığı için gittim fakat işime dair bile birçok şey keşfettiğimi fark ettim. Dolu dolu bir adam hocam, saygılar iyi çalışmalar seviliyorsunuz.

mu...a

Doğrulanmış kullanıcı

Panik ataklarım sebebiyle destek aldığım memnun kaldığım uzmanım. Üzerimde emeği büyük. Bana öğrettikleri, yaşadığım zorlukları anlaması ve korktuğum kadar geçmeyecek bir şey olmadığını kanıtlarla göstermesi çok rahatlattı. Önüme daha rahat bakıyorum. Sevdiğim kişilerle aram düzeldi eski ben oldum diyebilirim. Korkularımı uzaklaştırdık hayattan keyif alabiliyorum.

al...

Doğrulanmış kullanıcı

internetten araştırmalarım sonucu kaygı bozukluğu var bende. Psikolog desteği almak istedim bu yüzden çünkü sürekli olumsuz düşün kötü bir şey olacakmış gibi bir hayat. Uzmanından memnunum bir aydır devam ediyoruz beni çok rahatlattı ve destek oluyor. Daha sağlıklı düşünebiliyorum her şeyden önemlisi nerde ne yapacağımı daha iyi biliyorum. Eskiden kaos vardı şuan huzur daha yakın geliyor.

mu...

Doğrulanmış kullanıcı

Panik atak başlangıcı olduğunu söyledi psikiyatrist. Psikolojik destek almamın da faydalı olabileceğini söylemişti bunun üzerine tanıştık Kağan bey ile. Çok iyi gidiyor, beni anlayan bir uzman ve dost buldum desem yeridir. 2 ay gibi bir sürede yol kat ettik, daha işimiz var fakat içimde bircşeylerin çözümlendiğini hissettikçe umutluyum.

be...n

Doğrulanmış kullanıcı

Nereden başlayayım bilmiyorum fakat Kağan hocamın hayatımın gidişatına çok kısa bir sürede dokunduğunu ve beni olumlu anlamda etkilediğini görüyorum. Anksiyete sıkıntım var ve ne yediğimden ne içtiğimden Tat aldırır hale getirmişti beni. Sürekli bir savaş bir kendimle mücadele hali. Bu sıkıntıma ortak oldu ve büyük oranda çözdük şükürler olsun. İnsan gerçekten ben nasıl katlanıyor musun o hallere diyor. Ki öyle çok da zor ve çetrefilli de değilmiş. Bunları gösterdi bana kağan hocam.

m....c

Doğrulanmış kullanıcı

Kaygı problemim için tavsiye üzerine ulaştım Kağan beye. Sizi rahatlatmak için değil sorununuza ortak olmak ve anlamak için karşınızda oluyor. Bir şeylerin süreç içinde çözüldüğünü hissediyorsunuz zaten. memnunum devam ediyorum görüşmelerime. İnsana insan olduğu için değer veren birini bulduğum için şanslıyım.

Psikolog Kağan AY

Call Now ButtonHemen Arayın!