Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümünü %100 burslu ve %100 ingilizce okuyarak mezun olmuştur.

Öğrencilik döneminde Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajını tamamlamıştır. Senelerdir aktif olarak İzmir’in yanı sıra İstanbulda da danışan görmektedir. İzmir’in önde gelen liselerinde staj tecrübeleri vardır.

Psikoeğitim ve grup çalışmaları, Kriz yönetimi ve psikososyal eğitim, Kadın hakları ve sorunları eğitimi, Cinsel sağlık üzerine özel eğitimler almıştır.

Günümüz psikolojik yöntemlerinden en etkili terapi yöntemlerinden biri olan Bilişsel davranışçı terapi, EMDR Terapisi ve çözüm odaklı terapi yöntemlerinin eğitimini bu alanda Türkiye’nin en iyisi olan Yard.Doç.Dr Nevin Dölek’den almıştır.

Masterson Eğitimi ve Şema Terapi Eğitimlerini de almış olup ergen ve yetişkinler de etkili olan çözüm odaklı terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini almıştır.

Uzmanlığı yetişkin, aileler ve ergenler olup Dikkat Eksikliği üzerine bir çok eğitim almış ve bu konu üzerinde yoğunlaşmıştır.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu üzerine çalışmalar yapıp eğitimler de vermektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Bireysel Psikolojik Danışma (Panik atak, obsesif kompülsif bozukluk, kaygı bozukluğu, depresyon, ümitsizlik, aldatılma, dikkat eksikliği ve aldatılan kadın vb.) özellikle panik atak, kaygı bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu konularında özel uzmanlığı da vardır.
  • Cinsel Sorunlar Danışmanlığı (Vajinismus, eşle birlikte olamama, erken boşalma).
  • Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi (Aile içi şiddetli kavgalar, anlaşamama, iletişim kuramama, aldatılma, boşanma süreci, ayrılıkta kararsızlık).

Sertifika ve Eğitimler

  Hipnoterapi

   Aile Danışmanlığı
  Bilişsel Davranışçı Terapi
 Emdr Terapisi
  Şema Terapi

  Çözüm odaklı terapi eğitimi
  Cinsel terapi
  Dinamik psikoterapi eğitimi
  Evlilik ve çift terapisi eğitimi

  Masterson

Psikolog Kağan AY