izmir pedagog ve aile terapisti

Pedagog & Aile Uzmanı Hilal Körümdük

Linsans Eğitimini Ege Üniversitesinde 3.49 ortalama ile, onur derecesi ve yüksek başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca Schule Düsseldorf- Sociology (Erasmus+ Exchange Programı ile) Psikoloji ve Pedagoji alanında eğitimler almıştır. Şuanda 4 farklı şubesi bulunan Aybros Psikoloji Merkezinde aktif olarak çocuk, ergen ve aile alanında çalışmaktadır.

Gönüllü Katılım Gösterdiği Projeler

(2016) -TEGV Çiğli Eğitim Parkı
(2016)- İzmir Belediyesi Gençler, Yaş Alanlar Projesi
(2019)- TOG- Dové Özgüven Projesi

Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği(RUSAG)- Travma Birimi Koordinatörlüğü
RUSAG- İnsan Kaynakları Birimi ve Çocuk Ergen Birimi üyeliği

Stajlar ve Deneyimler

*Lisans eğitimi kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise okul psikolojik danışmanlığı alan çalışmaları.
*Gaziemir Rehberlik ve Araştırma Merkezi
*Yaşam Boyu Kişisel Gelişim Eğitim Hizmetleri Danışmanlık Ltd.
*İzmir Psikoloji Enstitüsü
*Domino Psikoloji Danışma Merkezi

*Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Güzelbahçe Fen Lisesi’nde Okul psikolojik danışmanlığı.
*MSYD-ASDEP Psikososyal Yardım Hizmetleri

Özel Olarak Aldığı Bazı Eğitimler ve Sertifikalar

*Dijital Eğitimde İletişim Teknikleri – Sagesse Consultancy
*Danışmanlık ve Mentörlüğün Temelleri & PDRM Sistemi ve Motivasyon Teknikleri – Sagesse Consultancy
*Aile Danışmanlığı - MEB (Pandemi sebebiyle sertifika Mart 2021’de verilecek)
*Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi- İzmir Psikoloji Enstitüsü
*Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi- RUSAG
*Oyun Terapisi - RUSAG
*Ergenlerle Proaktif Görüşme Teknikleri- Uzm. Psk. Dan. Ufuk Kaya
*Psikolojik İlk Yardım: Krizle Başa Çıkma- RAYA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
*Aile ve Çiftlerle Görüşme Teknikleri – Psikoaktif Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
*Endüstride Psikolog Olmak- Psk. Suat Soylu
*Endüstride Psikoloji Uygulamaları- Uzm. Psk. Suzan Girginer
*Psikanalitik Açıdan Histeri/Histriyoni- RUSAG

Konferanslar ve Diğer Belgeler

*Bağımlılık ve OTİB(Oyun, Telefon, İnternet Bağımlılığı)- Türk PDR Derneği
*Ruhsal Bozukluklar ve Sosyal Dışlanma Çalıştayı - RUSAG
*Otizm ve Duygu Bütünleme Teknikleri- Emine Ergün
*Çocuklarda Davranış Bozukluğu Problemlerini Çözme Yolları- Emine Ergün
*Montessori Uygulama Teknikleri- Gökçe Gülen
*II. Travma Sempozyumu ‘Çocuklar ve Ergenler Kırılganlıktan Sağlamlığa’- TPD

Çalışma Alanları

 • Aile içindeki iletişim sorunları.
 • Aile içi şiddet
 • Aile içerisindeki huzursuzluklar
 • Zararlı alışkanlık ve bağımlılıklar
 • Ergenin anne-babayla olan ilişkisi
 • Yaşanılan travmalar
 • Yaşamdaki ve ailedeki önemli karar alma durumları
 • Aile bireylerindeki kişisel psikolojik problemler
 • Boşanma
 • Duygusal istismar
 • Cinsel problemler
 • Çift problemleri
 • DEHB (Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu)
 • Yeme Bozuklukları
 • Fobiler
 • Alt Islatma
 • Okul Fobisi
 • Özgüven Sorunları
 • Yalan söyleme
 • Öfke Sorunları
 • Evden Ayrılma Problemi (Anne-Babadan)
 • Heyecan Sorunları
 • Okula Uyum, Okul Başarısı
 • Özgüven Sorunları
 • İnatçılık
 • Çocuklarda görülen genel sorunlar
Bazı danışan Yorumları

şim...g..

Doğrulanmış kullanıcı

Evliliğimizde boşanma aşamasına kadar gelmiştik. Eşimle aramdaki her şey artık sorun haline gelmişti ve birbirimize hiç tahammülümüz kalmamıştı. Son çare olarak içimiz rahat olsun diye bir psikologdan destek almak istedik. Düzelmesini istiyorduk ama açıkçası pek umudumuz yoktu. Destek almaya başladıktan iki seans sonra ilişkilerimizin yoluna girdiğini ve birbirimize karşı olan iletişimimizin düzeldiğini fark ettik. Hayatımızdaki önemli bir kararı olumlu yönde değiştirdikleri için kendilerine teşekkürü borç bilirim. Başka sorunlarımda kesinlikle geleceğim kurum.

se....li.

Doğrulanmış kullanıcı

Sekreterinden uzmanlarına kadar aşırı ilgili ve başarılılar. Enerjileri inanılmaz güzel, Hilal hanım bireysel sorunlarımda bana çok yardımcı oldu ve nasıl başa çıkabileceğimi öğretti. Katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

pı....a..

Doğrulanmış kullanıcı

8 yaşındaki kızım ve kendim için tedavi aldım. Kızımda hırçınlık ve öfke problemleri, bende ise depresyon süreci vardı. Uzman psikoloğum bana iki seansta farkındalık kazandırarak sorunumu çözdü, açıkçası bu kadar hızlı beklemiyordum. Beş seans Hilal hanımdan destek aldık ve artık eskiye göre hırçınlığı yok denebilecek kadar az.

üm..... t...

Doğrulanmış kullanıcı

Aşırı ilgili bir kurum, bilgi almak için aradığımda problemimi doğru bir şekilde dinleyip ona göre bir uzmana yönlendirdiler. Kurumları her konu için ayrı uzmanlaşmış ekipten oluşuyor. Destek almaya başladığımda zaten bunun faydasını ve etkisini büyük ölçüde gördüm. Son derece başarılı bir psikoloji merkezi, kendi adıma tavsiye ediyorum.

as....ş..

Doğrulanmış kullanıcı

Ergen oğlumda internet bağımlılığı vardı ve bu nedenle başvurduk. Oğlum 15 yaşında ve günde saatlerde bilgisayardan kalmıyor, sadece oyun oynuyordu. Okuldaki başarısı düşmüş ve hiç dersle alakası olmayan biri haline gelmişti. Böyle giderse ileriki hayatında da başarısız olacağı bizi çok endişelendiriyordu. Oğlumu bir destek alması için ikna ettik ve sürece başladık. İki seans sonra oğlumum derslerindeki başarısı artmaya başladı ve bu arada biz de seanslarımıza düzenli bir şekilde girmeye devam ediyorduk. Toplam da beş seans gittik ve iyi ki de gitmişiz çünkü oğlumun geleceği söz konusuydu. Şuan derslerinde de gayet başarılı ve eskisi kadar bilgisayar oynamıyor. Bu nedenle çok mutluyuz ve Hilal hanıma ve Aybros Psikoloji ekibine çok teşekkürlerimi iletiyorum.

me....y

Doğrulanmış kullanıcı

Ailemizdeki sorunlar artık çok büyümeye başlamıştı. Hatta eşim bazen eve bile gelmiyordu. Bu yüzden uzman psikolog desteği aldık ve iki haftada bir olmak üzere 4 kere gittik. Sonuç mükemmeldi ve bilseydim daha önce gelirdim J Ayrıca bireysel sorunları olan arkadaşım için tavsiye ettim ve oda şuan çok memnun. Ekibe selamlar…

ha...p.

Doğrulanmış kullanıcı

Ailemle yaşadığım sorunlar için İzmir’de psikolojik danışmanlık merkezi aramaya başlamıştım. Artık evin içinde huzurumuz kalmamış ve bu hayatımızı çok büyük ölçüde etkiliyordu. 12 yaşında bir kardeşim vardı ve bu olaylardan çok etkileniyordu. Bizimkilerle konuşup destek almaya karar verdik. Aile terapilerimize başladıktan sonra değişimler fark edilebiliyordu. Toplam üç seans gittik ve şuan ihtiyacımız olmasa bile belirli aralıklarla gitmeyi düşünüyoruz çünkü gerçekten insana inanılmaz katkıları oluyor. Aslında bir problem bile yokken gidilmesi gerekiyor çünkü çok iyi deneyim ve tecrübe sahibi oluyorsunuz. Sorunlara nasıl yaklaşılacağını öğreniyorsunuz. Katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Aile terapisi alacaklara mutlaka tavsiye ederim.

s....h.
Doğrulanmış kullanıcı

7 yaşındaki kızımda öfke, hırçınlık sorunu vardı. Sürekli ağlıyordu ve artık ne yapacağımızı bilemez duruma gelmiştik. Ne yapsakta düzeltemedik ve bu nedenden dolayı araştırmaya başladık. Hilal hanımla karşılaştık ve destek almaya karar verdik. Kendisinin ilgisi ve samimiyeti çok güzeldi. Seanslarımıza belirli aralıklarla düzenli olarak devam ettik ve çok memnun kaldık. Süreç sonunda kızımdaki bu sorunlar çözüldü ve iyi ki Hilal hanımı tanımışız diyorum. Bu süreçte bize de katkıları çok oldu ve çocuğumuza karşı nasıl davranmamız gerektiği gibi birçok konuda bilgi edindik. Yine bir sorunumuz olduğu zaman kesinlikle başvuracağımız kişidir. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

k...h.

Doğrulanmış kullanıcı

5 yaşındaki oğlumda uyku sorunları vardı. Gece geç saatlere kadar uyumuyor ve benim yanımdan ayrılmıyordu. Sorunumuz büyümeden bir destek almak istedik ve sürece başladık. Pedagoğumuzun profesyonelliği her şeyden anlaşılıyordu, tabii bu da çocuğumuz üzerinde de yansıdı. Artık eskisi gibi uyku ve ayrılma sorunumuz yok, kendisine çok teşekkür ederiz 🙂

yase...ş.

Doğrulanmış kullanıcı

Aile içerisinde bitmek bilmeyen iletişim sorunlarımız vardı ve artık eşimle olsun 16 yaşındaki kızımla olsun hiçbir şekilde anlaşamamaya başlamıştık. Huzurumuz kalmamaya başladı ve bir çözüm olarak aile terapisi desteği almaya karar verdik. İlk baştan beri seanslarda göremediğimiz birçok şeyi görmemizi sağladı Hilal hanım. Gerçekten herkesin bir sorunu olmasa bile destek alması gerekiyor. İnsanın farkındalığını arttırıyor bu destek. Tavsiye ediyorum.

ir.....u.

Doğrulanmış kullanıcı

Ergen oğlum internette aşırı vakit geçiriyor ve bizim sözümüzü dinlemiyordu. Tabi bu durum onun okul başarısını da büyük ölçüde etkilemişti. Akademik başarısını etkilememesi adına danışmanlık hizmeti aldık. Oğlum seanslardan çıktığında bizimle daha iyi iletişim kurmaya ve sözümüzü de dinlemeye başlamıştı. İyi ki destek almışız diyorum çünkü onun ilerideki hayatı için bu çok önemliydi. Artık hem sözümüzü dinliyor hem de eskisi gibi internette çok zaman geçirmiyor, ayrıca derslerine de çok daha iyi sarılıyor 🙂 Tüm ekibe teşekkürler...

di...ur..

Doğrulanmış kullanıcı

Dikkat eksikliği olan çocuğum için daha önce bir pedagog desteği almıştık. Biraz düzelmeler gözlemlesekte bir süre sonra tekrar eski haline geri döndü. Yine bir araştırma içerisindeyken Hilal hanımla karşılaştık ve destek almaya başladık. Bize bu konu hakkında birçok bilgi edinmemizi sağladı. Daha önce bilmediğimiz birçok şeyi öğrendik. Çocuğumuzda çok büyük değişmeler oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Call Now ButtonHemen Arayın!