Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

İzmir Çocuk Ergen Psikoloğu

İzmir Çocuk Ergen Psikoloğu...

Çocuk Ergen Psikoloğu

İzmir Psikolog ekibimiz ile Aybros Psikoloji merkezi olarak; bilişsel davranışçı terapi, psikoanalitik terapi, hipnoz tedavisi gibi teknikleri danışan odaklı çalışmalarımız ile uyguluyoruz. Kliniğimizden etkili online terapi ve klinik ortamda birebir terapi alabilirsiniz.

Ergen psikoloğu İzmir ekibimiz Karşıyaka – Gaziemir – Çiğli ve Bergama merkezlerimizde ergen terapisi için hizmet vermektedir. İzmir ve çevresinde ergenlik döneminde problemler yaşayan ve ergenlik döneminde yardım almak isteyenler için hizmet veren İzmir ergen psikoloğu uzmanlarımız her türlü psikolojik problemin ortadan kaldırılmasında etkin rol almaktadır.

Ergen Psikoloğu İzmir Tavsiye

“İzmir’de ergen psikoloğu” arayışı içerisinde olan kişiler için birkaç tavsiyede bulunmak gerekirse, seçim yaptığınız psikoloğun ergenlerle çalışma yapmış olup olmadığına bakmak ve aktif bir şekilde o alanda danışan görüp görmediğine bakmak gerekebilir. Psikoloğun bu alanda yetkin olması önem taşımakta çünkü ergenlerle iletişim ve olanda uzmanlık verimliliği arttıracaktır. Bunun dışında daha önceki danışanlarının yorumlarına ve geri dönüşlerine bakılabilir. İzmir’de Aybros psikoloji merkezi alanında ayrı ayrı konularda uzmanlaşmış psikolog ekibinden oluşmaktadır. Kişiye göre bir uzmana yönlendirme yapılmakta ve en doğru çözüm sağlanmaktadır. Uzmanlarımız çalışmalarını en etkili bilimsel yöntemlerle ve tekniklerle yapmaktadır.Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%

Çözüm Odaklı
100%

Başarılı ve Kesin Çözüm
100%

Tavsiye Edilme
100%


Uzmanlarımız

Psikolog Esra Tunç

İzmir Psikolog

Psikolog Esra Tunç Profil Detay

Danışan Yorumları

Kızımın doğumundan sonra oğlumda çok fena halde kıskançlık başladığı donemde buradan terapi desteği aldık. Birçok sorunumuz çözüldü, daha sonra da durumu sormak için aradılar ilgilendiler. Oğlum zaten yapısı olarak zor bir çocuktu eziyet boyutuna ulaşmıştı bu yüzden çok teşekkürler tekrar.

ers…..h Doğrulanmış Kullanıcı


Kendisinden çok memnun kalmıştık. Oğlum sosyal olarak zayıftı, sosyal olarak ilişki iletişim kurmakta zorlanıyordu. Öğretmeninin tavsiyesi ile pedagog desteği aldık. Alsancak psikolog pedagog hizmetlerini tavsiye ederim. Oğlumun seanslar sonunda iletişimi çok gelişti.

pe….a. Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlumun hırçın ve ani öfkeli davranışları için uzman desteği aldığımız kurum. Biz tavsiye üzerine bulduk internetten de araştırıp emin olduk. Oyun terapisi ve masal terapisi ile çalışıldı 2 ay gibi bir sürede değişimler görmeye başladık. Çocuğum bebeklikten beri hırçın ve zor bu yüzden fayda alabilir miyiz tereddütlerim vardı. Pedagog uzmanımız sağ olsun içimiz rahat.

yağ….k Doğrulanmış Kullanıcı


Kendisinden çok memnun kalmıştık. Oğlum sosyal olarak zayıftı, sosyal olarak ilişki iletişim kurmakta zorlanıyordu. Öğretmeninin tavsiyesi ile pedagog desteği aldık. Karşıyaka pedagog hizmetlerini tavsiye ederim. Oğlumun seanslar sonunda iletişimi çok gelişti.

han….u Doğrulanmış Kullanıcı


Yeğenim için bir arkadaş tavsiyesi üzerine gittik. Yeğenimin çok agresiflik ve dikkat problemi vardı. Bizi güler yüzlü, sıcak kanlı çalışanlar karşıladı. Doktorumuz da bir o kadar şirin. İşinde son derece profesyonel ve çok ilgili biriydi. Biz çok memnun kaldık.

tem…l Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlumu Karşıyaka’da psikoloğa götürdüm Aliye hanıma. Çok fazla içine kapanık ve yaşıtlarına göre hiçbir spor faaliyeti ve ders etkinliği konusunda isteksiz davranıyordu. Bana anlatamadığı şeyleri psikoloğa anlattı. Okulda çok sorunlu arkadaşları varmış bunu öğrendim. Bize bu süreçte yardımcı oldukları için Aybros Karşıyaka psikolog kliniğine çok teşekkür ediyorum.

kema…ş Doğrulanmış Kullanıcı


Aliye hocamı internetten bulmuştuk bulduk tanıdık iyi de ettik kendisi çok ilgili ve sıcak. İşinin de ehli bir psikolog. 16 yaşında kızım için başlamıştık gerçi tek taraflı değil bende de hanımda da hata vardir diyorduk fakat bulamıyorduk. Şuan çok daha birbirimize yakın hissediyoruz ve ev içi huzursuzluklarımız önceki aylara göre katkat azaldı. Hayatımdaki iyikilerden biridir Aliye hocam. Doğru seçimlerden ibarettir başarılar. Ben de kızım ve ailemiz için destek anlamında doğru karar verdiğini düşünüyorum.

Nesrin Y. Doğrulanmış Kullanıcı


Bir süredir destek alıyoruz cocugumuzdaki hircinligin ve karşı gelme davranışlarının sebeplerini öğrenince ilk etapta biraz afalladık fakat kabullenip verilen direktiflere uygun hareket etmeye başladık. Şuan daha huzurluyuz daha uyumluyuz. Seanslarımız bitti fakat ihtiyaç duyduğumuzda danışacagımız kişiyi bulduk.

Ecrin H. Doğrulanmış Kullanıcı


Bir takım sebeplerden çocuğumun okul başarısı baya düşmüştü. Hem bize karşı tutumu hem de internetten kazandığı kötü durumlar bizi çok etkilemişti. Nasıl bir yol izleyeceğimizi bilemez durumdaydık çünkü hiçbir şekilde söz dinlememeye başlamıştı. Bu durumda çocuğumun psikoloğa gitmek isteyeceğini ve devam edeceğinden hiç umudum yoktu. Ancak durum böyle olmadı gittiğimiz ilk seanstan sonra gayet iyi hissediyor ve seanslara devam edeceğini söylemişti. Çok mutlu oldum ve kendisi olumlu yönde değişti. Bizlere katkıları inanılmaz büyüktür. Tüm ekibe sevgiler, teşekkürler.

Buse T. Doğrulanmış Kullanıcı


12 yaşındaki kızımın bir takım sorunları vardı. Hilal hanımdan 5 seans destek aldık. Kendisi aşırı ilgili ve samimi biri. Bir o kadarda işinde tecrübeli ve başarılı. Ergen alanında destek almak isteyen herkese önerebileceğim biridir. Çok teşekkürler kendisine desteklerinden dolayı.

Demet Ç. Doğrulanmış Kullanıcı


Ergen kızımla aramızda sürekli bir anlaşmazlık vardı. Aile içerisinde bizi hiç dinlemiyordu. Acaba biz mi bazı yerlerde yanlış yapıyoruz diye düşünüyorduk ve bu durum bizi çok yormuştu. Destek almakta kararsız kaldım ancak sonra sürece başladık. İyi ki böyle bir karar vermişim çünkü hem psikoloğumuz Hilal hanım’ın katkıları çok büyük oldu hem de çok ilgiliydi. Yine kızımla ilgili bir sorun olduğunda her zaman başvuracağım kişidir. Herkese tavsiye ederim.

Hanife Y. Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlum 17 yaşında ve bilgisayardan kalmıyordu. İnternet bağımlılığı vardı. Bu da ev içerisinde ailemize olumsuz yansıyor ve huzurumuz kaçıyordu. Okul başarısını bu durum çok etkilemişti ve böyle giderse sınavlarda daha da başarısız olacaktı. Ancak aldığımız destek sayesinde büyük değişimler oldu. Başta oğlum istemez diye düşünüyordum ve psikoloğuyla çok iyi anlaşmıştı. Seanslarımıza devam ettik ve kendileri sayesinde sorunumuz çözüldü. Çok teşekkür ederiz ve herkese tavsiye ederim.

Melda G. Doğrulanmış Kullanıcı


16 yaşındaki ergen oğlumda içe kapanıklık ve asosyallik vardı. Arkadaş ve sosyallik konusunda çok sorun çekiyordu. Bu durumun ileriki hayatına daha olumsuz yansımaması için bir destek almaya karar verdik. İyi ki de böyle bir karar vermişiz. Uzmanımızın profesyonelliği ve ilgisi sayesinde çok büyük değişimler oldu. Hala daha bir sorunumuz olduğunda gideceğimiz tek adres. Herkese çok teşekkür ederiz.

Helin U. Doğrulanmış Kullanıcı


17 yaşında ergen oğlum için destek aldık. Hem sınav kaygısı hem de internette çok zaman geçirmesinden dolayı bir sürece başladık. Psikoloğumuz hem bizimle hem de oğlumla görüşmeler yapıyordu. Bu süreçte bizimde yanlışlarımız ve davranışlarımızda hatalarımız olmuş kendisi sayesinde bunları öğrendik. Herkese tavsiye edebileceğim bir kurum.

Zelal N. Doğrulanmış Kullanıcı


Çocuk psikolojisi anlamın da gördüğüm en mükemmel işinin ehli ve profesyonel yer fiyatları çok uygun kız kardeşim için gelmiştik ve ruh hali çok iyi şuanda.

Jülide S. Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlumun aşırı şımarıklığı ve şiddete merakı olması sebebiyle tavsiye üzerine Bergama uzman çocuk psikoloğuna gittik. Her seans sonunda bayağı bir gelişme kaydettik. Yavaş yavaş aklı başında ve uslu bir çocuk oldu. Gerçekten uzman ve çocuk psikolojisinden çok iyi anlayan bir pedagog

Hande E. Doğrulanmış Kullanıcı


17 yaşında ergen oğlum var ve derslerine karşı aşırı ilgisizdi. Okul başarısı çok düşmüştü ve sürekli bilgisayar oynuyordu. İleriki hayatını olumsuz etkilememesi için ergen psikoloğundan bir destek almaya karar verdim. Oğlumu psikoloğu seveceğini devam edeceğini düşünmüyordum ama durum öyle olmadı 🙂 Beklediğimden çok daha memnun kaldım.

İlker L. Doğrulanmış Kullanıcı


10 yaşındaki kızımda tırnak yeme ve kardeşini kıskanma problemimiz vardı. Son çare buraya  başvurduk ve ciddi anlamda iyiye doğru gidiyoruz. Emeklerinize sağlık.

Zehra K. Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlum ve kızımın öfke problemine yönelik destek almak amacıyla başvurduk bu merkeze. Çocuklardaki iyileşme bizim aile ilişkilerimize de olumlu etki etti. Her şey için çok teşekkür ediyoruz.

Volkan K. Doğrulanmış Kullanıcı


Okula yeni başlayan çocuğumuzun hırçın ve kavgacı davranışları öğretmenlerinin dikkatini çekmiş. Bu sebeple pedagog yardımı almak için buraya getirdik. Bir kaç seans içinde çocuğumuzun gayet sakinleştiğini gördük. İşinde çok başarılı bir pedagog, tavsiye ederim.

Esma P. Doğrulanmış Kullanıcı


Ergenlerde En Sık Gelen Sorunlar

 • Kaygı bozuklukları
 • Depresif bozukluklar
 • Okul Sorunları
 • Duygu durum bozuklukları
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu
 • İnternet bağımlılığı
 • İçe kapanıklık ve özgüven eksikliği
 • Kendini ifade edememe
 • Sınav kaygısı
 • Anne-Baba iletişim sorunları
 • Obsesif kompulsif bozukluk
 • Davranım bozuklukları (okuldan kaçma, derç çalışmama vb.)
 • Madde kötüye kullanımı
 • Yeme bozuklukları

Profesyonel Destek Alan Bazı Danışan Yorumları

 

Ergenlik Dönemi Nedir?

“Ergenlik dönemi nedir” : kişinin 10-15 yaşları arasında başlayan ve fiziksel-duygusal olarak değişimlerin yaşandığı dönemdir. Olgunlaşma dönemi olan ergenlik döneminde kişi fiziksel ve psikolojik değişimlere uğradığı için bağımsızlık arzusu artmaktadır. Bu dönemde kişiler ebeveynleri tarafından doğru yönlendirilmediğinde psikolojik problemler yaşayabilmekte ve duygusal dalgalanmalar yaşayabilmektedir. Ergenlik döneminde ebeveynlerin doğru yönlendirmesi ile birlikte ergenlerin kısa süre içerisinde ergenlik dönemini atlatmaları ve sürecin sorunsuz bir şekilde sonlanması sağlanmaktadır. Bu dönemde ailelerin ne yapacağını bilememesi durumunda online terapiler ya da bireysel terapiler sağlaması çocuğun ergenlik dönemini daha kolay bir şekilde atlatmasını sağlayabilmektedir. Ergen psikologları ise çocuğa özel aldığı eğitimleri ile pek çok ergenin ergenlik dönemine yardımcı olmaktadır.

Ergenlik Dönemi Belirtileri;

Ergenlik dönemi belirtileri pek çok ergende görülebilecek ve kolaylıkla fark edilebilecek belirtiler arasında yer almaktadır. Ergenin değişen ve oluşmaya başlayan karakterinden kolaylıkla fark edilebilecek olan ergenlik belirtilerine karşı ailelerin doğru yaklaşımlar sergilemesi büyük önem taşımaktadır. Ergenlik dönemi belirtileri;

 • Hırçınlık,
 • Kavgaya eğilim,
 • Süregelen mutsuzluk,
 • Sıkıntı,
 • Asosyallik,
 • Yalan söylemeye başlama,
 • Aileden uzaklaşma,
 • Fiziksel ve psikolojik değişimler,
 • Tüylenme,
 • Boy uzaması,
 • Yumurtalık hacminde meydana gelen artış,
 • Ayak numarası büyümesi,

Gibi pek çok belirti mevcuttur.

Online Ergen Psikoloğu

Sorunlu ergenlik dönemi yaşayan kişilerin alanında uzman psikologlardan yardım almaları sürecin daha kolay atlatılması adına oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığında her insanın fiziksel olarak bir yerden başka bir yere gitme isteği ya da imkanı bulunamayabilir. Online ergen psikoloğu ise kolaylıkla istediğiniz alandan internet erişimi ile randevunuzu gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Online ergen psikoloğu ile istediğiniz psikologdan kolaylıkla terapi alabilir ve ergenlik döneminde yaşadığınız problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Terapiye gitmek istemeyen ve ergenlik döneminin farkında olmayan çocuklar için sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecek olan online ergen psikoloğu yardımı kolaylıkla sağlanabilmektedir. Pek çok ergenlik döneminde olan birey yaşadığı sorunları online ergen psikoloğu yardımı ile aşabilmekte ve problemlerini anlatabilmektedir. Bu dönemin kısa sürede atlatılması adına psikolojik yardım alınması oldukça önemlidir. İzmir ergen psikolog tavsiyesi için yorumlarımızı okuyabilirsiniz. İzmir ergen psikoloğu ve online ergen psikoloğu desteği almak ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Telefon 1 : 0541 866 8880 Telefon 2 : 0545 838 8880

Ergenlik Dönemi Kaç Yaşında Başlamaktadır?

Kızlarda ve erkeklerde ergenlik dönemi farklı yaş aralıklarında gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra cinsiyet fark etmeksizin ergenlik dönemi kişinin fiziksel ve psikolojik durumuna bağlı olarak değişim göstermektedir. Genellikle kız çocuklarında ergenlik dönemi 11 yaşlarında başlarken erkek çocuklarında ise 12 yaşları aralığında başlamaktadır. Ergenlik döneminin sonlanması ise kişinin tamamen kendi fiziksel-psikolojik durumuna bağlı olarak gerçekleşmektedir.

Ergenlik Dönemi ve Özellikleri Nelerdir?

Çocukların erişkin olma yolunda attıkları ilk adım olan ergenlik döneminde hızlı büyüme ve gelişmeler gerçekleştirilmektedir. Ergenlik dönemine erkeklerden önce başlayan kız çocuklarında hızlı boy ve kilo artışı gözlemlenmektedir. Erkeklere oranla daha erken başlayan bu süreçte çocukların psikolog yardımı alması kendilerini farklı ve dışlanacak olarak hissetmelerini engelleyecektir. Boy uzaması erkeklerde daha yoğun olarak gözlemlenirken kız çocuklarında ise daha erken başlayan bu süreçte boy uzaması yoğun değildir. Erkek çocuklarında ergenlik döneminde kas, kız çocuklarında ise ergenlik döneminde yağ dokusunun gelişimi gerçekleşmektedir. Bu dönemde farklılaşmalar her çocukta aynı oranda meydana gelmemektedir. Ergenlik dönemi özellikleri arasında fiziksel değişimlerin yanında zihinsel, ruhsal değişimler de yer almaktadır. Ergenlik döneminde ergenin zihin seviyesi de hızlı gelişir ve değişir. Pek çok konu hakkında yeni düşünceler içerisine giren ergen, hayata farklı açılardan bakmaya başlar. Çok yönlü düşünme adına oldukça önemli olan ergenlik döneminde ergenin sağlıklı düşünebilir olması oldukça önemlidir. Bu dönemde ergen bireyin her alana yönelebilir potansiyele sahip olması ergenin ebeveynler tarafından kontrol edilmesini gerektirir. Yanlış ve illegal olana yönelim gösterebilecek olan bireylere bu dönemde ebeveynlerin açıklayıcı tutumlarla yaklaşmaları gerekmektedir. Ergenlik dönemi ve özellikleri arasında pek çok durum yer almaktadır.

Ergenle İletişim

Ergenle iletişim kurma şekli ergenlik döneminin sorunsuz bir şekilde atlatılması adına oldukça önemlidir. Ergenlik döneminde ergenlerin fiziksel olarak değişimlerinin yanı sıra psikolojik olarak da değişimleri olmaktadır. Bu dönem içerisinde düşüncelerinin karmaşasından kurtulamayan ergenler ile uygun bir iletişim kurmak oldukça önemli adımlardan birisidir. Doğru iletişim kurmak ergenlik döneminde ergenin değişimlerini kabullenmesi ve nasıl bir süreç içerisinde olduğunun bilincinde olması adına gereklidir. Ergenlik döneminde olan çocuklara karşı ebeveynler;

 • Anlaşıylı,
 • Sakin,
 • Açıklayıcı,
 • Merhametli,
 • Saygılı,

Davranmalıdır. Bu dönemin hassasiyetinin bilincinde olan ebeveynler doğru bir yaklaşım sergilemediği sürece çocukları ile aralarının açılmasına neden olacaklardır. Bu şekilde yaklaşım sergilemeyen ve sorun yaşanmasına neden olan ailelerin ise alanında uzman bir kişiden yardım almaları gerekmektedir.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!