Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Konak Pedagog

İzmir Konak Çocuk Psikoloğu...

Konak Çocuk Psikoloğu

İzmir Konak'ta psikolog, pedagog, aile ve çift terapisti arıyorsanız alanında uzman kadromuzdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Konak Pedagog ekibimiz, İzmir’in önde gelen kliniklerinin başında gelir. Psikolojik rahatsızlıklar yaşamın her döneminde ortaya çıkabilecek olgulardır. Gerek yetişkin gerekse de çocuklar için uzman psikolog ve pedagoga olan ihtiyaç son derece fazladır. Hızlı yaşam döngüsü, yoğun iş hayatı, bazı problemleri de beraberinde getirir. Bunların başında, stres yönetimi, depresyon gelir. Yetişkinlerin ihtiyaç duydukları bazı terapiler içerisinde aile terapisi, çift ve evlilik terapileri de öne çıkar. Evlilik yaşantısı içerisinde kadın ve erkeğin kullandığı dil ve konulara bakış açıları da farklılıklar gösterir. İletişim eksikliğinin olduğu ortamlarda Pedagog terapistlerinden destek alınması gerekir. Konak Pedagog bu konuda uzman psikolog desteği sunar.

Uzmanlarımız

Psikolog Esra Tunç

İzmir Psikolog

Psikolog Esra Tunç Profil Detay

Psikolog Merve N. Durukan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve N. Durukan Profil Detay

Psikolog Furkan Yılmaz

İzmir Psikolog

Psikolog Furkan Yılmaz Profil Detay

Çocuklarda Görülen Ruhsal Sorunlar

Konak pedagog, çocuklarda bazı zamanlarda görülen çeşitli ruhsal problemlere çözüm bulmaya çalışır. Sabırlı yaklaşımları ile uzman pedagoglar eşliğinde hizmet sunulur. Kekemelik, konuşma geriliği, bilişsel açıdan gelişim geriliği, disleksi ya da teknoloji bağımlılığı gibi çok çeşitli problemeler yer alır. Çocuklardaki gelişim geriliği, yaşından beklenen hareketlerin yapılamaması ya da gecikmeli olarak yapılmasıyla nitelendirilir. Altında doğuştan gelen fizyolojik bir neden olduğu takdirde psikiyatr tarafından tedavisi gerekir. Fizyolojik bir neden olmayıp, dış kaynaklı sorunlar ise pedagoglar tarafından klinik tedavilerle çözülmeye çalışılır. İlaç tedavisi alan, fizyolojik sorunları olan çocuklar da günlük hayata kolay adapte olmak için pedagog desteği almalıdır. Bu konuda en çok yararlanılan terapi şekilleri, oyun terapileridir. Çocukların günlük yaşama dair çok fazla bilgiyi oyunla öğrendikleri bilinir. Kliniğimiz, bu konuda uzman psikolog desteği ile önerilen kuruluşlardandır.

Aile İçi Geçimsizlikler

Konak Pedagog, aile içerisindeki bazı sorunları kişilerin çocuklarını çözmesine yardımcı olacaktır. Günlük yaşamın hızlı döngüsü, kişinin kendine ve ailesine yeterince zaman ayıramayışına sebep olur. Depresyona sebep olan konuların başında da aile içi geçimsizlikler gelir. Ortada önemli bir sorun olmasa bile iletişime zaman ayrılmayışı, aile içi tartışmalara zemin hazırlamaktadır. Öfke kontrol noksanlığı, kıskançlıklar da geçimsizliklere sebep olur. Eşlerin ayrı ayrı ve birlikte terapiye alındığı durumlarda asıl sorunun kaynağına inilir. Bu terapilerden verim alınması için eşlerin isteyerek ve zorlama olmadan gelmeleri son derece önem taşır. Konak Pedagog, çiftler ve çocuklar arasındaki güven sorunlarının çözümü için güvenilir destek sunar. Depresyona sebep olan konular arasında yer alan yakınların kayıpları, günlük yaşama dair endişe, korku ve kaygılar yer alır. Bu sorunların çözümü için kurumumuzla irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish