Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Mavişehir Psikolog

Psikologlar, danışmanlık, psikoterapi, davranış an...

İzmir Mavişehir Psikolog

Psikologlar, danışmanlık, psikoterapi, davranış analizi ve rehabilitasyon dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunar. Bu profesyoneller, birincil bakım da dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda çalışır. Ayrıca, araştırma konusunda oldukça eğitimlidirler.

Psikologlar, danışmanlık, psikoterapi, davranış analizi ve rehabilitasyon dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunar. Bu profesyoneller, birincil bakım da dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda çalışır. Ayrıca, araştırma konusunda oldukça eğitimlidirler. Psikologlar, çeşitli sorunları olan bireylere ve gruplara yardım edebilirler. Ayrıca özel gruplardakilere yardımcı olabilirler. Mavişehir Psikolog hizmetleri ve yaptıkları hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin. Bu makaleyi yararlı ve yararlı bulacağınızı umuyoruz.

Psikoloji

Psikoloji, davranışsal ve zihinsel bozuklukların araştırılmasını, teşhisini ve tedavisini içeren geniş bir alandır. Psikologlar, sağlık psikolojisi, bağımlılıklar, nöropsikoloji, klinik zihinsel bozukluklar, davranış analizi ve danışmanlık dahil olmak üzere bir dizi alanda uzmanlaşmıştır. Çeşitli zihinsel ve davranışsal koşulları tedavi etmek için psikolojik testler, biyolojik geri bildirim ve terapi kullanırlar. Ayrıca hastaların fiziksel hastalığın duygusal ve psikolojik sonuçlarıyla baş etmelerine ve psiko eğitimsel değerlendirmeler yapmalarına yardımcı olurlar.

Davranış analizi ve psikoterapi, psikolojik tedavinin iki ana şeklidir. Psikoterapi ve uygulamalı davranış analizi birçok benzerliğe sahiptir, ancak bazı farklılıkları da vardır. Psikoterapi ve Davranış analizi, istenmeyen davranışları değiştirmeyi amaçlar ve bunları birleştirmek, terapi personeline çeşitli akıl hastalıklarını ele almak için ek araçlar sağlar. Her iki yaklaşım da bireysel hasta ihtiyaçlarına odaklanır ve müşterilerin sorunlarına bireyselleştirilmiş çözümler geliştirmelerine yardımcı olur. Psikolojik tedavide önemli birkaç unsur bulunmaktadır:

  • Davranış analizi
  • Psikoterapi

Zihinsel ve bilişsel bozuklukların tedavisinde etkili yöntemlerdir. Genellikle hastaları tedavi etmek için diğer psikolojik tedavilerle birlikte kullanılırlar. Bağımlılık bozuklukları için psikoterapi genellikle diğer tedavi türlerinin yanında kullanılır. Bir klinik psikolog, tipik olarak, bozukluğun temel nedenlerini ele almak için diğer tıp uzmanlarıyla birlikte çalışır. Ayrıca bağımlılıkları tedavi etmek için bir ekibin veya bir tedavi ekibinin parçası olabilirler.

Bir psikolog, bireylerin duygusal ve davranışsal zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için çok çeşitli psikolojik müdahaleler sağlar. Psikoterapi ve davranışsal analiz sağlarlar. Çeşitli yaşlardan ve çeşitli geçmişlerden bireylere yardım ederler. Psikologlar ayrıca çocuklara ve ergenlere yardımcı olabilir ve klinik psikologlar, çocuk psikologları ve sağlık uzmanlarıyla birlikte çalışabilir. Psikanaliz, davranış analizi ve grup terapisi dahil olmak üzere çeşitli alanlarda uzmanlardır.

Zihinsel Bozukluk

Bir zihinsel bozukluk teşhisi, bir kişinin neyin yanlış olduğunu ve nasıl tedavi edileceğini anlamasına yardımcı olabilir. Bir profesyonel ayrıca her bir kişi için özel ihtiyaçlarına göre uygun tedavi planını sağlayabilir. Zihinsel bozukluğun türüne bağlı olarak tedavi, terapi veya ilaçları içerebilir. Bazı durumlarda, durumun nasıl yönetileceği konusunda sosyal desteğe veya eğitime ihtiyaç vardır. Daha ciddi vakalar bir hastanede psikiyatrik bakım gerektirebilir. Hastanelerdeki psikiyatristler, diğer hastalarla danışmanlık ve grup faaliyetleri de dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunar.

Psikiyatristler, akıl hastalıklarını teşhis etmede uzmandır. Eğitimli ve deneyimli oldukları için doğru teşhis ve tedavi önerileri sunabilirler. Ayrıca güncel araştırma bilgisine sahiptirler ve uygun ilaç ve tedaviyi reçete edebilirler. Psikiyatristler bir hasta için en iyi tedavi planını sağlayabilir. Hangi tedavi seçeneklerinin en etkili olacağını belirlemek için müşteriyle yakın iş birliği içinde çalışacaklardır. Psikiyatristler ayrıca bağımlılık ve bipolar bozukluk gibi diğer akıl hastalıklarını da tedavi edebilirler.

Psikiyatristler, duygudurum ve anksiyete bozuklukları da dahil olmak üzere birçok bozukluk türünde size yardımcı olabilir. Depresyon hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı etkiler. Anksiyete ise bir kişinin duygusal durumunu etkiler ve normal şekilde işlev görmelerini engelleyebilir. Anksiyete bozukluğu olan kişiler genellikle aşırı derecede endişelenirler ve korku yaşamalarına neden olan durumlardan kaçınmaya çalışan davranışlarda bulunurlar. Psikologlar, depresif bozukluklara ek olarak, tekrarlayan düşünce ve davranışları içeren obsesif-kompulsif bozuklukları olan bir hastaya yardımcı olabilir. Örneğin, bir kişi eşyaları biriktirmek ve saç yolmak gibi zorlayıcı davranışlar geliştirebilir.

Akıl hastalığı ve diğer rahatsızlıkları olanlar için psikolog hizmetleri son derece önemlidir. İnsanların durumlarının zorluklarıyla başa çıkmalarına ve yaşamlarındaki zorluklarla başa çıkmak için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olabilirler. Ayrıca, engelli veya ayrımcılığa maruz kalan engelli kişilere de yardımcı olurlar. Psikologlardan genellikle kriz durumlarındaki insanlara yardım etmeleri istenir. Danışmanlık, adli değerlendirme ve tanıklık sunarlar. Psikolog hizmetleri, işyerindeki stresi yönetmenize yardımcı olabilir. Psikolog konusunda bu işletme uzman psikolog hekimler ile çalışmaktadır. İnsanların sorunlarına kökten çare olmak için her geçen gün yeni ve teknolojik yöntemlerle hastaları tedavi etmektedirler. Mavişehir psikolog tam size göredir.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish