Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Bayraklı Pedagog

İzmir Bayraklı Pedagog...

Bayraklı Çocuk Psikoloğu

Bayraklı pedagog çocuk ve ergen psikoloğu ekibimiz profesyonel olarak yılların tecrübesiyle İzmir'de 0-17 yaş arasındaki tüm konulara destek vermektedir.

Bayraklı Pedagog, alanında deneyimli kuruluşların başında gelir. Klinikte çalışan pedagog ve psikologlar, uzun yıllar hizmet vermiş olan deneyimli uzmanlardır. Çocuk gelişimi ve farklı yaş gruplarında oluşan ruhsal değişimler için ebeveynlerin bazı zamanlarda uzman destek almaya ihtiyacı bulunur. Ergenlik ve iki yaş dönemleri çocukların önemli şekilde değiştiği yaşlardır. Özellikle, otoriteye karşı kimlik kanıtlama şeklinde kendini gösteren ergenlik dönemi, gençler ve aileleri için zor dönemlerden biridir. Kontrolsüz internet kullanımı ve bağımlılığı, dikkat eksikliği, hiperaktivite gibi sorunlar için uzman pedagoglardan destek alınması önerilir. Bazı ruhsal değişim dönemleri ebeveynlerin tek başlarına mücadele edemeyecekleri dönemlerdir. Bu konuda uzman kişilerden destek alınması, bu sürecin kolay ve sağlıklı atlatılması için oldukça önem taşır.

Uzmanlarımız

Psikolog Esra Tunç

İzmir Psikolog

Psikolog Esra Tunç Profil Detay

Psikolog Merve N. Durukan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve N. Durukan Profil Detay

Psikolog Furkan Yılmaz

İzmir Psikolog

Psikolog Furkan Yılmaz Profil Detay

Çocuklarda Görülen Psikolojik Rahatsızlıklar

Bayraklı Çocuk Psikoloğu, çocuklarda görülen bilişsel ve ruhsal kaynaklı rahatsızlıkların tedavisine yönelik uygulamaları bulunur. Doğuştan gelen ve ilaç alımı gereken fizyolojik rahatsızlıklar için önerilen, psikiyatr yardımı almaktır. Hekimlerin kontrolünde verilecek ilaçlar ile eksik ya da fazla çalışan hormonların dengelenmesi sağlanır. Sinaps bağlantıları ile gerçekleşen sinir iletileri kişinin davranışları ile yakından ilgilidir. Bu tür tedaviler elbette, Ruh ve Sinir Hastalıkları konusudur. Terapist ve klinik psikologlar da çocuklardaki gelişimi gözleyerek, normalden sapan davranışların tedavisinde etkili olurlar. Geç konuşma, gelişim geriliği tedavisi, disleksi gibi okul çağında görülen bazı sorunların tedavisinde de pedagog ve psikologların desteği gerekir.

Çocuklarda Gelişim Geriliği

Çocuklardan belli yaş ve ay aralıklarında yapması gereken bazı işlevler bulunur. İki yaşına kadar temel kelimelerin söylenmesi, bir buçuk yaşına kadar yürüme gibi. Bu türlü işlevler için genelleştirilmiş gelişim eğrileri bulunur. Elbette bu gelişim eğrileri her çocuk için kabul edilebilir ufak değişimler gösterir. Sapmaların fazla olmaması gerekir. Örnek verecek olursak; dört yaşına kadar her çocuğun konuşması, aksi halde altında sorun aranması gerekir. Evde iki dil konuşulan ya da çocukla ilgilenilmeyen durumlarda çocukların geç konuştuğu görülür. Bu konuda pedagoglardan destek alınır. Oyun terapisi ile konuşma geriliği ve bilişsel bazı sorunların tedavisi gerçekleşir. Çocukların pek çok şeyi oyun içerisinde fark etmeden öğrenmeleri söz konusudur. Bu nedenle çocuk pedagogları, oyundan oldukça fazla yararlanırlar. Otizm tedavisinde de psikolog desteği ile bu kişilerin yaşam kalitesi arttırılarak hayata katılımları sağlanır.

Deneyimli Psikologlar

Bayraklı Ergen Psikoloğu ve pedagog ekibiyle  çocuk ve ergenlikle birlikte görülen her türlü psikolojik bunalım ve ruhsal değişimler için önerilen kliniklerdir. Kliniğimiz uzman psikologları ile sabırlı yaklaşımlar gösterir. Madde bağımlılığı, öfke kontrolü gibi sorunlar için de kliniğimizden destek alınması önerilir. Ergenlik, ilk çocukluk dönemindeki gibi en hızlı büyümenin görüldüğü bir zaman dilimidir. Genç, fiziksel değişimine ruhsal açıdan hemen adapte olamaz. Böyle uyum sorunlarının yaşandığı anlarda kliniğimiz psikolog ve pedagogları, profesyonel destek sunarlar.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish