İzmir Psikolog

İzmir’de Gaziemir – Karşıyaka – Alsancak ve Bergama olmak üzere 4 farklı şubesi bulunan psikoloji merkezimizde uzman izmir psikolog, pedagog, aile terapisti, evlilik-çift-çocuk ve ergen terapisti ekibimizle profesyonel olarak psikolojik danışmanlık hizmet vermekteyiz.

İzmir’in En İyi Psikolog ve Pedagog Ekibi

Psikologlarımız, bilişsel davranışçı terapi, hipnoterapi, şema terapi, emdr terapisi vb. dünyanın en iyi terapi yöntemlerini ve tekniklerini kullanmakta olup alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Her soruna uygun bir şekilde psikoloğa randevu verilmektedir. Çalışmalarımız ve seanslarımız kişinin durumuna göre çözüm odaklı yapılmaktadır. Kurumumuz her açıdan şeffaf olmakla birlikte, danışanların gizlilik ilkesi ve güvenilirliği sağlanmaktadır.


Psikolojik danışmanlık alanında hizmet almak için danışmanlık merkezine gelen bireylerin öncelikli aradıkları şey, seçtikleri psikoloğun kendileriyle tam anlamıyla ilgilenip ilgilenmediği veya onları tümüyle dinleyip dinlemediğidir. Bu süreç, son derece profesyonel şekilde ve danışanın tüm özelliklerinden bağımsız bir biçimde yürütülür. Kurumsal bir psikolojik danışmanlık hizmeti veren merkezden beklenen tam olarak da budur.Alınacak desteği İzmir’de en çok tavsiye edilen ve yılların tecrübesiyle hizmet veren Aybros Psikolojik Danışmanlık & Gelişim Merkezi’nden alabilirler.


İzmir Şubeleri : Karşıyaka Şubesi – Gaziemir Şubesi – Bergama Şubesi – Çiğli Şubesi

İletişim Numaraları : 0545 838 88800541 866 8880 – 02329992619


Alanında uzman psikologlarımız yorumlarını okuyabilir ve uzmanlarımızı inceleyebilirsiniz.


İzmir En Çok Tavsiye Edilen Psikolog Listesi :

izmir psikolog merve evyapan
Uzm. Psk. Merve Eyvapan – Yetişkin/Çift Terapisti
izmir psikolog tavsiyesi
Uzm. Pedagog/Emdr Terapisti Aliye Kut
izmir psikolog
Çocuk/Ergen Uzmanı Hilal Körümdük
Destek Alan Bazı Danışan Yorumları
Serdar T.
Doğrulanmış kullanıcı

Sevgi Ş.
Doğrulanmış kullanıcı
Eşimle birlikte evlendiğimiz ilk günden beri aramızda ufak tefek tartışmalar yaşıyorduk. Bu durum artık iyice anlaşmazlık seviyesine gelince çift terapisi almak için uzman psikolog Merve Evyapan’dan yardım almaya karar verdik. 
Herkese tavsiye ediyoruz kesinlikle.

Sibel Y.
Doğrulanmış kullanıcı
Eşimle aramızda bazı sorunlarımız vardı. Bu sebeple çift terapisi alanında uzman bir psikoloğa ihtiyacımız oldu. Tavsiye üzerine uzman psikolog Merve Hanım’a gelmeye karar verdik. Kısa sürede olumlu sonuçlar almaya başladık. Aramızdaki problemleri artık konuşarak halledebiliyoruz. Merve Hanım’a buradan tekrar çok teşekkür ederim.

Esma P.
Doğrulanmış kullanıcı
Okula yeni başlayan çocuğumuzun hırçın ve kavgacı davranışları öğretmenlerinin dikkatini çekmiş. Bu sebeple pedagog yardımı almak için buraya getirdik. Bir kaç seans içinde çocuğumuzun gayet sakinleştiğini gördük. İşinde çok başarılı bir pedagog, tavsiye ederim.

Mine T.
Doğrulanmış kullanıcı
Evliliğimizde sebebini bilmediğim şekilde bazı sorunlarımız vardı. Bu sorunların sebebini eşimle birlikte buraya geldiğimizde aramızdaki iletişim eksikliğinden kaynaklandığını öğrendik. Artık aramızdaki problemleri konuşarak halledebiliyoruz.

Serap T.
Doğrulanmış kullanıcı
Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmediğim bir anda Merve Hanım ile tanışma fırsatı buldum. Kendisine uzun süredir gidiyorum bana her konuda yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.

Hulya V.
Doğrulanmış kullanıcı

Fatma Ö.
Doğrulanmış kullanıcı
Merve Hanım alanında uzman ve işini layıkıyla yapan çok iyi bir insan. Her türlü derdimi anlatabildiğim en iyi arkadaşım. Tavsiye ederim, çok memnun kalacaksınız.

Hale İ.
Doğrulanmış kullanıcı
Depresyona girdiğim dönemde buradan yardım alma ihtiyacı hissettim. Hayatımda verdiğim en doğru karardı belki de. Kısa sürede kendimi toparlamama yardımcı olan Merve Hanım’a çok teşekkür ederim.
Sultan Ş.
Doğrulanmış kullanıcı

Çok memnun kaldım, yaşamak için hiç nedenim kalmamıştı. beni yeniden hayata bağladınız. İyi ki varsınız, çok teşekkürler.

Volkan K.

Doğrulanmış kullanıcı
Oğlum ve kızımın öfke problemine yönelik destek almak amacıyla başvurduk bu merkeze. Çocuklardaki iyileşme bizim aile ilişkilerimize de olumlu etki etti. Her şey için çok teşekkür ediyoruz.

Fazlı K.

Doğrulanmış kullanıcı
İflas edip hayatımın bittiğini düşündüğüm zamanlarda, içine düştüğüm psikolojik rahatsızlıklardan  sayelerinde kurtuldum. Tavsiye ederim.

Zehra K.

Doğrulanmış kullanıcı
10 yaşındaki kızımda tırnak yeme ve kardeşini kıskanma problemimiz vardı. Son çare buraya  başvurduk ve ciddi anlamda iyiye doğru gidiyoruz. Emeklerinize sağlık.

Kemal K.

Doğrulanmış kullanıcı
Kendi alanında iyi ve deneyimli bir ekip var. 5 seanslık aldığımız tedaviden çok memnun kaldık. Çocuğumuzda bariz değişimler yaşandı. Dahada iyi olacak inşallah. 💯👍

Ece Naz A.
Doğrulanmış kullanıcı
Yaşadığım kayıplar ve bozulan ilişkilerimden sonra çok yüksek kaygılar yaşamaya başlamıştım. Herşey çok zordu, terariye başlamak bile. Ama burada psikoloğumun desteği ve becerisiyle çok yol aldım. Hiç farketmediklerimi farkettim. Çok profesyonel bir ekip. Başarılarının devamını dilerim.

Feyyaz Ç.

Doğrulanmış kullanıcı
Teşekkür ederim kafamdaki soru isaretlerini giderdiğiniz icin .  En değerli varlığımızın çocuğumuzun geç öğrenme sorununa koyduğunuz teşhis ve doğru ilaç tedavisiyle normale döndü .

Seda C.

Doğrulanmış kullanıcı
Temizlik takıntım yüzünden başvurdum ve 1 ay içinde çok yol kattettim. Sayenizde hayatım değişti . Çalışanların hepsi çok ilgili, ortam çok sıcak. Ne kadar teşekkür etsem azdır.

Zehra Y.

Doğrulanmış kullanıcı
Okul açıldığında oğlum anasınıfına girmemek için ağlardı 1 ay geçmesine rağmen bu durum değişmeyince tavsiye üzerine geldik ve 3.seansta oğlum artık isteyerek anaokulu gidiyor.

Selma K.

Doğrulanmış kullanıcı
Boşanma sürecini daha rahat atlatıp yeni hayatıma adapte olabilmek için  yardım alıyorum. Hem kendim, hem de çocuklarım için gerekli tüm desteği sağlayan Bergama Psikolojik Danışmanlık Merkezi çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Mehmet I.

Doğrulanmış kullanıcı
Psikolog desteği aldıgımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergamada psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Sogukluklar kirginliklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Ali Hikmet Ö.

Doğrulanmış kullanıcı
Aile danışmanlığı aldık memnun kaldık. İlgili, işini severek yapan uzman. Yanımızda olduğunuz bize derman olduğunuz için sağ olun

Burak N.

Doğrulanmış kullanıcı
Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Hasan Hüseyin A.

Doğrulanmış kullanıcı
Isinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulundugu bir kurum. Biz aile terapisi icin basvurduk, 6. seansimizi da yaptik cok degisim yasadik, gelisme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacagız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikologumuzu

Dilem K.

Doğrulanmış kullanıcı
Pedagogumuzdan memnun kaldık sıcak sevecen işinde de iyi biri. Tesekkur ederiz…

Muhammed Ergen

Doğrulanmış kullanıcı
3 seans psikolog desteği aldım ve çok fayda gördüm. İyi ki gitmişim ve başka sorunlarım olduğunda da gideceğim bir kurum.kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer.

Durmuş U.

Doğrulanmış kullanıcı
Bergamada uzman ekibiyle psikolog ve pedagog hizmeti veren kurum. Biz aile terapisi aldık 7 ya da 8 seanstı tam emin olamıyorum. Memnun kaldık, çözemediğimiz sorunlarımızın artık canımızı sıkmadığını görüyoruz. Çok yol katettik çok, teşekkürler
Favian G.
Doğrulanmış kullanıcı
Bergamada psikolog ve pedagog arıyorsanız kesinlikle önerebileceğim bir yer. Çok ilgili ve başarılılar. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

İzmir Psikolog Tavsiye

İzmir psikolog arayışı içindeyseniz ve doğru uzmanı bulmak istiyorsanız psikolojik destek hizmeti almadan önce nelere dikkat etmelisiniz, uzmanınızı hangi kıstaslara göre seçmelisiniz bütün bunlara değindiğimiz yazımız size rehber olacak. Başlayalım.

Psikolojik danışma ihtiyacı her geçen gün artıyor. Stresle iç içe yaşam, çeşitli kaygılar, aile içi sorunlar, çocukların psikolojik ihtiyaçları, cinsel problemler gibi konularda bireyler tek başına aşamadıkları konularda artık artan farkındalıkla profesyonel desteğe başvuruyorlar ve Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi “İzmir psikolog”, pedagog, aile terapisti hizmeti veren uzmanlara ulaşıyorlar. Bu noktada uzmanınızı / kurumu seçerken neleri göz önünde bulundurmalısınız paylaşıyoruz. İzmir’de en çok tavsiye edilen kurumumuzun yorumlarını inceleyebilir ve uzmanlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İzmir Psikolog Seçerken Uzmanlık Alanları İhtiyacınızla Örtüşmeli

Psikoloji çok geniş bir alan, çocuk – ergen – yetişkin – çift – aile gibi farklı dallarının bulunması yanı sıra bu dalların kendi içinde de dalı budağı mevcut. Örneğin bir uzman kaygı bozukluğu üzerine uzmanlaşmış iken bir diğeri bipolar ve borderline kişilik bozukluğu gibi problemlerde kendini geliştirmiş olabilir. Bu sebepten destek alacağınız uzmanın gerek internet üzerindeki yorumlarından gerek iletişim bilgilerinden direkt ulaşarak sizin destek almak isteyeceğiniz alanda hizmet verip verilmediğini teyit etmeniz her şeyden önce gelmelidir.

“İzmir’de psikolog” desteği veren kurumlarda çocuk ve yetişkin uzmanları ayrı ayrı bulunabiliyor. Sadece çocuk üzerine çalışan bir uzman(pedagog) da örneğin tercih edilebilmekte. Burada destek almak isteyen bireylerin bir seçimi söz konusu olacak tabii, bazı deneyimli uzmanlar birçok konuda birikim sahibi olabiliyor. Araştırmak ve uzmanı tanımak önemli.

İzmir Psikolog Seans Ücretleri Ne Kadar?

Psikoterapi hizmeti almak isteyen bireylerin merak ettiği ve sorduğu konulardan biri de İzmirde seans ücretleri. İzmir’de psikoterapi seans ücretleri 150 tl ile 400 tl arasında değişmektedir. Genel anlamda aralık bu olmakla beraber elbette istisnai meblağlar söz konusu olabilir. Ücretlerin değişmesi uzmanın deneyimine, çalıştığı alanlara, yetkinliğine, mezuniyetine ve kullanabildiği yeteneklere göre değişebilmekte. AyBros Psikoloji olarak misyonumuz İzmir’de hemşerilerimizin psikolojik danışma hizmetini bir lüks olarak görmeden ulaşabilmesi, psikolojik problemlerini daha kısa sürede ve daha az acıyla atlatabilmelerini sağlamaktır.

İzmirde Psikolog Arıyorum En iyi Psikolog Hangisi?

İzmir’de psikolog arıyorum en iyi psikolog hangisi? sorusunun cevabı birçok faktöre göre değişiyor. Birçok destek alan birey kendi psikoterapisti ile uyum sağlıyor, fayda görüyor ve psikolojik anlamda daha sağlıklı bir hale erişebiliyor. Bu açıdan bakıldığında herkesin psikoloğu kendine en iyidir diyebiliriz. Fakat nesnel olmak gerekirse de en fazla kişiye en fazla verim sağlayan psikoterapist İzmir’de en iyi psikologdur desek yanlış olmayacaktır.

Örnekle açıklayarak başka bir açıdan yaklaşırsak; bir kişi İzmir’de panik atak tedavisi uzmanı arıyor diyelim. Bunun için de etraflıca bir araştırmaya girişiyor. Daha önce İzmir’de panik atak desteği alan kişilerin yorumlarına, düşüncelerine ulaşıyor, etrafındaki kişilere soruyor, tavsiye psikolog istiyor arkadaşlarından veya diğer yakınlarından. Böylece panik atak alanında uzman ve bu bozuklukta başarı sağlamış bir psikolog buluyor ve terapi sürecine başlıyor. Bu kişi için de İzmirde en iyi psikolog bu uzman diyebiliriz rahatlıkla. İhtiyaç hissedilen konu ile ihtiyacı karşılayabilecek en doğru uzmanın örtüştüğü durum her taraf için bir kazanım olacaktır.

Psikoterapi Hizmeti Aldığımdan Ailemin ya da Başkalarının Haberi Oluyor mu?

Psikoterapi tamamen mahrem, danışan ve psikoterapist arasında kalan bir hizmet ilişkisidir. Kesinlikle 3. kişilerle hiçbir bilgi paylaşılmaz. Bu 3. kişilere bireyi nen yakınları, ailesi de dahildir. Etik olarak bu hususa önem veren uzmanları tercih ediniz. Bir problem yaşanıyorsa bu sizi ilgilendirmekte, kimsenin haberi / alakası olmasına gerek yok. Sadece danışanın isteği, talebi doğrultusunda sürece katkı sağlanacağı düşünülüyorsa ulaşılması gereken kişilere ulaşılabilir. Bu konuyla alakalı psikoloji camiasında önde gelen 2 isimle; Freud ve Jung ile ilgili bir anekdotla bitirelim:

Jung ile bir gazeteci röportaj yapar ve Freud ile alakalı psikanaliz süreci ile ilgili özel bir soru yöneltir. Jung bu soruyu cevaplamayacağını, bunun doğru olmayacağını söyler. Gazeteci, Freud’un vefat ettiğini, artık hayatta olmadığını, bunun bir problem olmayacağını söylese de Jung cevap verir: ”Kişiler ölür, sırlar hala hayattadır”.

Ne zaman Psikolojik Destek Almalıyım?

Uzun süredir mücadele ettiğiniz sorunlarınız varsa, tek başına üstesinden gelemiyorsanız, eşiniz, aileniz sizi anlamıyor ve sığ cevaplarla geçiştiriyorsa bir uzmandan destek almanın zamanı gelmiş demektir. Yalnızlık ve anlaşılmamak gerçekten zor ve kimsenin yüzyüze gelmemesi gereken durumlar. Uzman bir psikoterapist hem empati hem koşulsuz kabul konularında kendini yetiştirmiş ve danışana tek başına olmadığını, yol arkadaşı olabileceğini hissettiren kimsedir. Bu sebeple doğru psikoloğun bulunması danışan adayları için altın değerindedir desek abartmış olmayız.

İlişki ve evlilik sorunlarında bazı durumlarda eşlerden biri yardım alınması taraftarı olurken diğer eş yanaşmayabiliyor. Bu noktada yapıcı olan ve çözüm için çabalayan eş, problemleri kendi başına ya da eşiyle halledemeyeceğini düşünüyorsa evlilik çift terapistine başvurabilir.

Çocuklarla ilgili sorunlarda(özellikle kaygı, alt ıslatma, korku, öfke) ebeveynler bir türlü çocuklarıyla ilgili istenen düzeni sağlayamadıysa bir oyun terapisti ya da masal terapisti gibi pedagoji alanında etkili olan terapi yöntemlerini kullanan bir çocuk psikoloğuna danışabilir.

Bireysel bazda ne zaman psikologa gidilir? sorusuna cevap verecek olrusak; çok geniş bir yelpazede değerlendirebiliriz. Geçmiş travmalar, anksiyete, depresyon, özgüven – özsaygı problemleri, sosyal hayatın istendiği gibi gitmemesi tarzında şikayet edilen problemler için psikologa danışılabilir. Bir kişi için basit, sıradan görünen bir problem bir başkası için hayatı oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bu yüzden kimseyi yargılamadan saygı duyarak hayatı daha kaliteli yaşamasına vesile olmak gerekmekte. Her birey bir dünya ve kendi içinde özeldir.

Psikoterapi Kaç Seans Sürer?

Danışanlar ruh sağlıkları için, problemlerini çözebilmek için psikolojik danışmanlık merkezine ulaşır, “İzmir psikolog” hizmeti veren uzmanlardan kendine en uygun kişiyi seçer ve sürece başlar. Merak ettiği konulardan biri de seansların ne kadar süreceği olmakta. Bunun da seans ücretleri gibi tam net bir karşılığı olmasa da 3 faktöre göre kısa ya da uzun sürebildiğini söyleyelim:

  1. Danışanın sorununun derinliği ve boyutu
  2. Uzmanın tutumu, çalışma biçimi, etik çalışmaya yatkınlığı
  3. Psikoterapi için kullanılan yaklaşım (Kısa süreli çözüm odaklı terapi – Psikanaliz vb.)

AyBros Psikoloji olarak her uzmanımız için geçerli olmak üzere olabilecek en kısa seans sayısında danışanlarımızı memnun olarak kurumumuzdan ayrılmalarını sağlama misyonuna sahibiz. Gerek psikolojik destek ihtiyacının İzmir’de yoğun olması, gerek sonuç odaklı çalışma sistemimiz bizi danışmanlık & terapi sürecini en kısa süre zarfında sonlandırmaya güdülemekte. Elbette senelerdir süregelen problemler, çetrefilli ve içinde birçok dinamiği barındıran sorunların çok kısa zaman zarfında çözümlenmesini beklemek gerçekçi değil. 2 evlilik düşünelim; ikisi de hemen hemen aynı sorunları barındırıyor. Biri 3 senelik diğeri 8 senelik. Bu noktada iki ilişkinin de aynı şekilde yıprandığını söyleyemeyiz.

Online Terapi ve Danışmanlık Alabilirsiniz

Kurumumuzca İzmir psikolog hizmetini yüz yüze ofislerimize gelerek alamayan uzak semtlerdeki ya da İzmir dışındaki şehirlerde yaşayan danışanlarımıza online psikolojik danışmanlık desteği de sağlıyoruz. Özellikle coronavirüs sürecinde yoğun talep olan online terapiye talepte bulunan danışanlarımızla devam etmekteyiz. Ofis çalışmalarımızın yoğunluğundan dolayı belli sayıda kota dahilinde online danışan kabul ediyor ve sadece online görüşmeye uygun danışma konularında hizmet veriyoruz. Bu sebeplerden randevu alım sürecinde mutlaka iletişime geçerek bilgi vermeniz yerinde olacaktır.

Bitirirken

Hayatı kaliteli ve dolu dolu yaşamanın bir yolu da geçmiş ve bugünkü yüklerimizi olduğumuz yerde bırakıp önümüze umutla bakarak devam etmektir. Psikoterapi de bunu gerçekleştirmek için uygulanan yaygın bir yoldur. İzmir psikolog hizmeti alırken size faydalı olacağını düşündüğünüz, iyi araştırdığınız, İzmir’de tavsiye edilen psikologlar arasından yaptığınız seçimle belki de bu seçimin ve başlangıcın, hayatınızın dönüm noktası olarak etki edeceğini bilmelisiniz. Sorununuz ya da danışacağınız konu ne olursa olsun en zor ve çetin anlarda dahi umut vardır, çaresiz değilsiniz. Sözlerimizi Nietzsche’nin alıntısıyla bitirelim:

Bir nedeni olan insan, hemen her nasıl’a katlanır…

Adresler:

Karşıyaka şube adres : Tuna, Cemal Gürsel Cd. No:186/8, 35600 Karşıyaka/İzmir

Karşıyaka şube adres : Anadolu Cd. No:322 Kalender Apartmanı D:1 K:1, 35600 Karşıyaka/İzmir

Gaziemir şube adres : Gazi, Önder Cd. No:101 K:3, 35410 Gaziemir/İzmir

Bergama şube adres : Ertuğrul, İsmet İnönü Cd. No:14 kat:4 D:8, 35700 Bergama/İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Arayın!