İzmir Pedagog – 4 Farklı Şube – Alanında Uzman Ekip

İzmir pedagog ve çocuk psikoloğu uzmanlıklarında diğer alanlarda olduğu gibi(yetişkin, çift, aile terapisi) İzmirde Aybros Psikoloji olarak halihazırdaki danışanlarımızla yolumuza devam ettiğimizi, yeni danışanlarımızı da çözüm odaklı çalışmalarımızda kurumumuzda kabul ettiğimizi belirtiriz. Çocuk psikolojisi alanında özel olarak kendini yetiştirmiş, alanında uzman pedagog ve psikologlarımızla İzmir’de çocuk psikoloğu ve pedagog arayışında olan ebeveynlere hizmet vermekteyiz. Kurumumuzun İzmir’de “Karşıyaka – Çiğli – Bergama ve Gaziemir” olmak üzere 4 farklı şubesi bulunmaktadır. 

Aybros Psikoloji & Pedagoji – İzmir Pedagog Hizmeti

İzmirde pedagog arayan birçok ebeveynin tercihi Aybros Psikoloji olmakta ve alanında uzman çocuk psikoloğu ve pedagoglarımızla el ele vererek çocuklarımızın hayata her anlamda sağlıklı girmesi için çalışmaktalar. Uzmanlarımız çalıştıkları aileler tarafından İzmir pedagog tavsiyesi olarak gösterilmekte ve en çok referans verilen kurum olmaktayız. Bu durum da bizi misyonumuza uygun olması doğrultusunda gururlandırıyor. Kurumumuz son derece şeffaf bir kurum olup, danışan gizlilik ilkesini ve güvenilirliği prensip olarak almaktadır.

Alanında uzman pedagoglarımız bilimsel yöntemlerle ve en etkili tekniklerle ( oyun terapisi, masal terapisi, çocuklarda bilişsel davranışçı terapi vb. ) çalışmakta olup sadece çocuk psikolojisi alanında çalışan uzman kişilerdir.

Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir, Çiğli, Bornova, Bayraklı, Menderes, Narlıdere, Balçova, Buca ve diğer semtlerde pedagog arayan herkes bize ulaşıp her konuda detaylı bilgi alabilir.

Şubelerimiz : Karşıyaka Şubesi – Çiğli Şubesi – Gaziemir Şubesi – Bergama Şubesi

Telefon 1 : 0545 866 8880

Telefon 2 : 0541 866 8880

Telefon 3 : 0553 570 6985

İzmir’in En İyi ve En Çok Tavsiye Edilen Pedagog Listesi :

izmir cocuk psikologu
Uzm. Pedagog Aliye Kut
izmir pedagog
Uzm. Pedagog Esra Tunç

Bizden Profesyonel Destek Alan Bazı Danışan Yorumları

Çocuklarda ve Ergenlerde Sık Karşılaşılan Problemler ve Hizmetlerimiz :

Her birey özel ve farklı olmakla beraber çocukluk çağında başlıca görülen sorunları paylaşmak istiyoruz. Hem kurumumuza gelen danışmalarda hem klinik istatistiklerde belli başlı patolojiler ve durumlarla sıkça karşılaşılıyor. Bunlardan bazıları:

 • Yalan Söyleme
 • Tırnak Yeme
 • Okul Korkusu
 • Anneden Ayrılma Kaygısı
 • Duygu Bozuklukları
 • Yeme Bozuklukları
 • Davranış Problemleri
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 • Zeka Geriliği(Zeka testleri kurumumuz tarafından yapılmakta)
 • Kaka Tutma
 • Altını Islatma
 • Kardeş Kıskançlığı
 • Kaygı ve Buna Bağlı Olarak Sorunlar
 • Sınav kaygısı
 • Gelişimsel Problemler
 • Yalan Söyleme
 • Öfke
 • Sınav Kaygısı
 • Okul Sorunları
 • Ergenlikteki Duygu Değişimleri
 • Ergenlikte İletişim Sorunları
 • Ergenlikte Cinsellik
 • Öfke
 • Aile Bireyleriyle Yaşanan Sorunlar
 • Depresyon
 • Ders ve Okul Başarısı
 • Özgüven Eksikliği
 • Utangaçlık

İzmir Çocuk Psikoloğu – Ergen Terapisi – İzmir’de Pedagog

Bu yazımızda değerli varlıklarımız çocuklarımız için psikolojik destek, oyun terapisi, masal terapisi, çeşitli psikolojik sorunların giderilmesi konularında arayışta olan ebeveynlere rehber niteliğinde olmasını istedik. “İzmir’de pedagog” ararken nelere dikkat etmeli, kıstaslar neler olmalı bunlara değindik. 2 yaş gibi, 3-6 yaş arası egosantrik dönem gibi, kreş ve ilkokula başlangıç gibi hassas dönemleri, bu özveriye yaraşır uzmanların sağlaması ve hizmet vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Geleceğin yetişkinlerini bugünden hazırlıyoruz.

İzmir Pedagog Önerileri

Çocuğunuz için uzman desteği almadan önce aklınızda bulunması gereken başlıca basamaklardan biri halihazırda İzmirde hizmet veren pedagog önerileri olmalıdır. Sizden önce hizmet almış aileler, danıştıkları uzmanlar hakkında ne diyor, ne yorum yapıyorlar. Memnunlar mı, nasıl bir karşılama ve danışma sürecinden geçmişler, danıştıkları problemler ne denli düzelmiş, ilerleme kaydetmiş ya da düzelmiş. Bunlar size tam anlamıyla referans olacaktır. Birçok anne-baba psikolog önerisi ile uzmanını seçmek istiyor, elbette ki haklılar. Kimse çocuğunu rastgele bir doktora, uzmana, öğretmene emanet etmek istemez. Ebeveynlerin belki de en çok seçici olması gereken durumlardan biri çocuk psikoloğu seçimi.

Çocuğunuz için Uzman Ararken

Seçeceğiniz ve bir sürece gireceğiniz uzmanın çocuklarla aktif çalışmasına, güler yüzlü olmasına, gerekli terapi donanımlarına sahip olmasına(oyun terapisi, masal terapisi, çocuk testleri gibi.) önem vermeniz yerinde olacaktır. Diğer yandan pedagogun uzman olduğu konular ve çalışma alanlarını da öğrenmeniz faydalı olacaktır. Çocuk psikolojisi birçok yaş grubuna ayrılmış ve dallı budaklı bir alandır. Bu alanda çalışan uzmanın çocuklarla iletişiminin iyi olması, çocukların seviyesine kolayca inebilmesi gerekir. Bu da uzmanın işini en başta sevmesiyle alakalıdır. Diğer yandan pedagogun çocuklarla iletişiminin yanı sıra ebeveynlerle de çalışabilme becerileri önemli bir husus. Çocuklardan alınan bilgileri ebeveyne aktarabilmek de çocuk psikologlarının önemli yeteneklerinden biri olmalı.

Kurumumuzdan randevu & bilgi almak için: İletişim:

Çocuk Terapisinde Kullanılan Yaklaşımlar

İzmirde pedagog hizmetinde başlıca kullanılan yaklaşımlar oyun terapisi, masal terapisi, çocuklarda EMDR, ebeveyn danışmanlığı, projektif testler, dikkat testleri, zeka testleridir.

Çocuk psikoloğu ya da pedagog genellikle ilk görüşmeyi ebeveynle(rle) gerçekleştirir. Genel bir hikaye alır. Danışılan sorunlar, çocuk ve ailenin yapısı gibi birçok faktör masaya yatırılır ve uzman bir güzergah çizer. Devam eden seanslarda çocukla çalışmalar başlar. Ne tür bir çalışma yapılacağı, hangi materyallerin kullanılıp izlenecek yol uzman pedagog tarafından belirlenir.

İzmir Pedagog Ücretleri

Çözülemeyen ve bir türlü aşılamayan problemler için bir uzmana başvuracak ebeveynler İzmir pedagog ücretleri ve fiyatları için araştırma yapıyor. İzmir’de özel çocuk psikoloğu ve pedagoglar genellikle 150 ve 300 tl arasında seans ücretlerinde hizmet vermektedirler. Bu fark semtten semte değişmekte, uzmanın deneyimi ve çocuklarla olan çalışma alanları – donanımına göre farklılık gösterebiliyor. “İzmir pedagog” ücretleri ortalama olarak 150 tl – 350 tl arasında değişkenlik göstermektedir.

Pedagog Ne yapar Nasıl çalışır?

Aile terapisti nasıl aile üyeleri ile çalışıyor, evlilik-çift terapisti nasıl partnerlerle çalışıyorsa pedagoglar da çocuk ve ergen psikolojisi alanında çocukların gelişimi, varsa patolojileri ve bunların sağaltılması, ebeveynlere tutum yönlendirmesi ve nasıl davranmalıyız? sorularına karşılık olmaktadır. Günümüz kent hayatında çocuklarımız ve gençlerimizi birçok sorun ve tehdit karşılamakta ve bazı durumlarda anne-babalar ne yapacaklarını bilememekteler. Bu noktada yalnız olmadıklarını ve atılacak doğru adımlarla sabırla her şeyin yoluna konabileceğini bilmeleri gerekir.

“İzmirde çocuk psikoloğu” çocuğun davranış problemlerini, kaygılarını, uyku-beslenme-sinirlilik gibi sorun teşkil eden alanları çalışır. Bu problemlerin sebeplerini bulur ve ortadan kaldırılma sürecini ebeveynlerle işbirliği içerisinde sağlar.

Zeka ve dikkat ile ilgili testler gerekli görülürse yapılır. Şüphelenilen bir zeka geriliği varsa bununla ilgili yordayıcı testlere başvurulur. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu şüphesindeyse yine dikkat testleri uygulanabilir. Ebeveynlerin kafası karışık ve belirsizlik içinde iseler bunlar biran önce giderilir.

Otizm, gelişim geriliği gibi özel eğitim gerektiren durumların şüpheleri anne-babalarda mevcutsa kendi başlarına bir sonuca varamazlar. Bu süreçte de pedagoglar devreye girip ailelere danışmanlık vererek ne yapılması gerekiyorsa geri bildirim verir, yönlendirir.

İzmir pedagog tavsiye arayan ebeveynlere bilmeleri gereken bütün bilgileri vermeye çalıştık. Bir çocuk uzmanı ile çalışmak nitelikli bir seçim gerektirir, size bu yazımızda yardımcı olduysak mutluyuz. Diğer yazılarımıza göz atabilir, daha fazla bilgi & iletişim için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Arayın!