Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

İzmir Depresyon Tedavisi

Depresyon Tedavisi İzmir...

Depresyon Tedavisi

Her birey hayatının bir döneminde depresyon tedavisi almaya gereksinim duyabilmektedir. İzmir Depresyon Tedavisi için uzmanlar eşliğinde etkili bir süreç geçirebilmek adına İzmir’de 4 farklı noktada şubesi yer alan Aybros Psikoloji kliniğini tercih edebilirsiniz.

Depresyon belirtilerinin öncelikle başka tıbbi hastalıklardan (kronik) kaynaklı olup olmadığı tespit edilmelidir. Eğer kronik bir sorun görülmüyorsa (diyabet vs), genellikle birinin ölümü, maddi problemler, aile içi huzursuzluk gibi sorunlarla ortaya çıkar. Depresyondaki esas sorun bulunmazsa ilaçla tedavi etmek kesin çözüm olmayacaktır. İzmir depresyon tedavisi için burada önemli olan doğru tedaviyi ve doğru uzmanı bulmaktır.

İzmir Depresyon Tedavisi için alanında uzman ekibimizle Karşıyaka, Gaziemir, Bergama ve Alsancak şubelerimizde profesyonel hizmet vermekteyiz. Ayrıca diğer iller için de online olarak depresyon tedavisini çözmekteyiz.Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%

Çözüm Odaklı
100%

Başarılı ve Kesin Çözüm
100%

Tavsiye Edilme
100%


Uzmanlarımız

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay


Danışan Yorumları

Merhabalar, kurumunuza depresyon tedavisi için başvurdum ve destek aldım. Şuan hiç sorunum kalmadı eski normal yaşantıma geri döndüm. Çok kısa bir sürede sorunum çözüldü ( 2 seans gittim ). İlginiz ve destekleriniz için çok teşekkür ederim. Hiç bu kadar etkili ve kısa sürede geçeceğini bilmiyordum bile 🙂

Hatice O. ( Depresyon ) Doğrulanmış Kullanıcı


Yaşadığım bir travmadan dolayı sürekli kabuslar görüyordum, uykumda çığlık atarak uyanıyordum ilk bakışta psikolojik destek almak düşüncelerime aykırı olsa da anladım ki psikolojik destek bana çok iyi geldi keşke Merve hocamı daha önce tanısaymışım. Gösterdiği sıcak kanlı yaklaşımı ve arkadaşça davranması beni bu süreçte rahatlattı. Ülkemizde bu duruma ön yargı ile bakılsa da herkesin destek alması gereken bir durum şu an çok daha iyiyim herkese tavsiye ediyorum .

Yasin C. Doğrulanmış Kullanıcı


Teşekkür ederim kafamdaki soru isaretlerini giderdiğiniz icin .  En değerli varlığımızın çocuğumuzun geç öğrenme sorununa koyduğunuz teşhis ve doğru ilaç tedavisiyle normale döndü .

Feyyaz Ç. Doğrulanmış Kullanıcı


Yaşadığım kayıplar ve bozulan ilişkilerimden sonra çok yüksek kaygılar yaşamaya başlamıştım. Herşey çok zordu, terariye başlamak bile. Ama burada psikoloğumun desteği ve becerisiyle çok yol aldım. Hiç farketmediklerimi farkettim. Çok profesyonel bir ekip. Başarılarının devamını dilerim.

Ece Naz A. Doğrulanmış Kullanıcı


İflas edip hayatımın bittiğini düşündüğüm zamanlarda, içine düştüğüm psikolojik rahatsızlıklardan  sayelerinde kurtuldum. Tavsiye ederim.

Fazlı K. Doğrulanmış Kullanıcı


Çok memnun kaldım, yaşamak için hiç nedenim kalmamıştı. beni yeniden hayata bağladınız. İyi ki varsınız, çok teşekkürler.

Sultan Ş. Doğrulanmış Kullanıcı


Depresyona girdiğim dönemde buradan yardım alma ihtiyacı hissettim. Hayatımda verdiğim en doğru karardı belki de. Kısa sürede kendimi toparlamama yardımcı olan Merve Hanım’a çok teşekkür ederim.

Hale İ. Doğrulanmış Kullanıcı


Pandemi döneminde hayata karşı oluşan kaygılarım yüzünden depresyona girdim. Bu süreci tek başıma atlatamayacağımı anladığım anda İzmir’in önde gelen ve tecrübeli uzman psikoloğu Merve Evyapan’dan yardım almaya karar verdim. Sayesinde artık hayata karşı daha olumlu bakabilmeyi öğrendim. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Serdar T Doğrulanmış Kullanıcı


Depresyon Nedir ?

Bazı zamanlarda üzgün, karamsar, mutsuz hissedebilir ve bazılarımızda bu duyguları çok daha uzun süreler hisseder ( haftalar, aylar, yıllarca). Depresyon hastalığındaki kişi daha önce zevk alarak yaptığı aktivitelerden zevk almamaya, sürekli mutsuz ve karamsar, yorgun bir ruh haline bürünür. Hatta bazı zamanlarda intihar ve ölüm düşüncelerine de yol açabilir.

Terapi Yöntemi ve Tıbbi Yöntem

Terapi yönteminde düşünce kalıplarınızı değiştirip depresyon için yaşadığınız durumlarla nasıl baş edebilme becerileriniz geliştirilip, olumsuzluklara karşı daha etkili olabilmeniz sağlanmakta.

Tıbbi yöntem ise depresyonda antidepresan ilaçlarıdır.

Depresyon yöntemini bilen bir uzman için kolaylıkla tedavi edilebilir sorundur.

Depresyon Belirtileri

Eğer 2 hafta veya daha fazla süredir karamsar, yorgun , mutsuz hissediyor ve daha önceki yaptığınız şeylerden şuan zevk almıyorsanız büyük olasılıkla depresyon belirtileri yaşıyorsunuz.

İleri depresyonda ise kişi sürekli yatmak ister, yataktan çıkmaz istemez, her şeye karşı isteksizdir, hiçbir şey yapmak istemez. Onun için neredeyse bütün aktiviteler zor gelir.

Başlıca sebepler

  • Değersizlik duygusu
  • Unutkanlık , odaklanamama, kararsızlık
  • Cinsel isteksizlik
  • Yorgunluk
  • İştahsızlık
  • Endişe
  • Gerginlik
  • Mutsuzluk
  • Bunaltı
  • Motivasyon düşüklüğü

Depresyon geçiren bazı kişiler intihar etmeyi hiç düşünmeyebilir fakat bazıları için durum böyle değildir. Depresyondaki her 7 kişiden 1’i maalasef intihar etmektedir. Depresyondaki bir kişiye, bunu kendin yenebilirsin, sen güçlüsün gibi nasihatler vermek yanlıştır. Kişini düşüncelerinde intihar yöntemleri varsa sorun iyice artmış demektir. Bu durum çok ciddiye alınmalı ve uzmandan destek alınmalı, hastanede yatırılıp tedavi edilmelidir.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!