İzmir Depresyon Tedavisi ve Yapılması Gerekenler

İzmir Depresyon Tedavisi

Depresyon belirtilerinin öncelikle başka tıbbi hastalıklardan (kronik) kaynaklı olup olmadığı tespit edilmelidir. Eğer kronik bir sorun görülmüyorsa (diyabet vs), genellikle birinin ölümü, maddi problemler, aile içi huzursuzluk gibi sorunlarla ortaya çıkar. Depresyondaki esas sorun bulunmazsa ilaçla tedavi etmek kesin çözüm olmayacaktır. İzmir depresyon tedavisi” için burada önemli olan doğru tedaviyi ve doğru uzmanı bulmaktır.

İzmir Depresyon Tedavisi için alanında uzman ekibimizle Karşıyaka, Gaziemir, Bergama ve Alsancak şubelerimizde profesyonel hizmet vermekteyiz. Ayrıca diğer iller için de online olarak depresyon tedavisini çözmekteyiz.

izmir depresyon tedavisi
Hipnoterapi/Yetişkin Psikoloğu Kağan AY

Hakkında daha fazla için tıklayın.

Depresyon Nedir ?

Bazı zamanlarda üzgün, karamsar, mutsuz hissedebilir ve bazılarımızda bu duyguları çok daha uzun süreler hisseder ( haftalar, aylar, yıllarca). Depresyon hastalığındaki kişi daha önce zevk alarak yaptığı aktivitelerden zevk almamaya, sürekli mutsuz ve karamsar, yorgun bir ruh haline bürünür. Hatta bazı zamanlarda intihar ve ölüm düşüncelerine de yol açabilir.

Terapi Yöntemi ve Tıbbi Yöntem

Terapi yönteminde düşünce kalıplarınızı değiştirip depresyon için yaşadığınız durumlarla nasıl baş edebilme becerileriniz geliştirilip, olumsuzluklara karşı daha etkili olabilmeniz sağlanmakta.

Tıbbi yöntem ise depresyonda antidepresan ilaçlarıdır.

Depresyon yöntemini bilen bir uzman için kolaylıkla tedavi edilebilir sorundur.

Depresyon Belirtileri

Eğer 2 hafta veya daha fazla süredir karamsar, yorgun , mutsuz hissediyor ve daha önceki yaptığınız şeylerden şuan zevk almıyorsanız büyük olasılıkla depresyon belirtileri yaşıyorsunuz.

İleri depresyonda ise kişi sürekli yatmak ister, yataktan çıkmaz istemez, her şeye karşı isteksizdir, hiçbir şey yapmak istemez. Onun için neredeyse bütün aktiviteler zor gelir.

Başlıca sebepler

  • Değersizlik duygusu
  • Unutkanlık , odaklanamama, kararsızlık
  • Cinsel isteksizlik
  • Yorgunluk
  • İştahsızlık
  • Endişe
  • Gerginlik
  • Mutsuzluk
  • Bunaltı
  • Motivasyon düşüklüğü

Depresyon geçiren bazı kişiler intihar etmeyi hiç düşünmeyebilir fakat bazıları için durum böyle değildir. Depresyondaki her 7 kişiden 1’i maalasef intihar etmektedir. Depresyondaki bir kişiye, bunu kendin yenebilirsin, sen güçlüsün gibi nasihatler vermek yanlıştır. Kişini düşüncelerinde intihar yöntemleri varsa sorun iyice artmış demektir. Bu durum çok ciddiye alınmalı ve uzmandan destek alınmalı, hastanede yatırılıp tedavi edilmelidir.

İzmir Depresyon Tedavisi Desteği İçin İletişim Numaralarımız

Telefon 1 : 0541 866 8880

Telefon 2 : 0545 838 8880

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Arayın!