Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

İzmir Evlilik ve Çift Terapisti

İzmir Çift Terapisi...

Evlilik Terapisi

İzmir Evlilik ve Çift Terapisi; evliliğin sağlıklı bir iletişim ve ilişki çerçevesinde yürütülebilmesini zorlaştıran herhangi bir durumda Aybros Psikoloji kliniğinde uygulanan terapilerden biridir. Ayrıca bu süreçte çocukların ergen ve çocuk psikoloğu ihtiyaçları da Aybros Psikoloji kliniğinde giderilebilir.

İzmir Evlilik ve Çift Terapisi

İzmirde ilişkisi olan, yeni evlenen, evlenmeden önce problemleri bulunan çiftler bazen kendi başlarına problemlerini çözemeyebiliyor. Bu durumlarda üçüncü bir objektif gözün varlığına ihtiyaç duyuyorlar. Psikolog, aile danışmanları, evlilik çift ve aile terapisti olan uzmanlar bu tür durumlarda destek için danışılan meslek dallarıdır. Bu yazımızda İzmir evlilik ve çift terapisi ile ilgili A’dan Z’ye yazımızla bu süreçle ilgili kafasında soru işaretleri olan, ilk defa bu hizmeti almaya niyetlenen ve süreç nasıl işler gibi soruları olan okuyuculara yardımcı olmaya çalışacağız.

Uzmanlarımız

Psikolog Furkan Yılmaz

İzmir Psikolog

Psikolog Furkan Yılmaz Profil Detay

Psikolog Vera Aslan

İzmir Psikolog

Psikolog Vera Aslan Profil Detay

Psikolog Merve Evyapan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve Evyapan Profil Detay

 

İlişki Terapisi İzmir

Evliliklerin tamamı mutlu bir yuva kurma düşüncesi ile gerçekleştirilmektedir. Her insan bir evlilik gerçekleştirirken mutlu olmanın hayallerini kurmaktadır. Evliliğe adım atan her insan sevdiği insan ile attığı bu adımın hayallerini ve mutluluklarını süslemesini istemektedir. Ancak bazı durumlarda evliliğin getirdiği sorumluluklar ve problemler çiftlerde olumsuz etki yaratmaktadır. Ortaya çıkan bu olumsuz etkilerin giderilmesi ancak doğru çözüm yöntemleri geliştirildiği zaman mümkün olmaktadır. Çiftlerin doğru çözüm yöntemlerini geliştirmesinde en etkili faktör etkili iletişim teknikleridir. Yaşanılan sorunlar ya da alınması gereken sorumluluklar çift olarak doğru iletişim yöntemleri ile tartışılmalı ve olabilecek tüm alternatifler değerlendirilmelidir. Ancak her ne kadar doğru adımlar atılsa da bazı durumlarda sorunların çözümü ya da sorumlulukların paylaştırılmasında net bir karara varılamamaktadır. Bu gibi durumlarda çiftin evliliği korumak ve doğru çözümleri sağlamak için evlilik terapisti İzmir hizmeti geliştirilmiştir. Bu hizmet kapsamında çift ile doğrudan iletişim sağlanmaktadır. Bu sayede çiftin sorunları ya da çözmek istedikleri unsurlar tarafsız bir şekilde ele alınmaktadır.

İzmir Evlilik Terapisti Tavsiye

İzmir evlilik terapisti ve çift terapisti tavsiye konusu ele alındığında mutlaka olabilecek en kaliteli hizmeti sağlayacak terapistler ile görüşmelerin sağlanması gerekmektedir. Aksi halde terapiden istenilen verimlilik elde edilememektedir. Her zaman alanında uzman bireyler ile çalışmak terapi sonuçlarının maksimum seviyede olumluluk sağlamasına imkan tanımaktadır. Doğru çözüm yöntemlerini geliştiren ve alanında uzman bireyler evlilik terapilerinin olabilecek verimli şekilde geçmesini sağlamaktadır. Evlilik terapisti sağladığı avantajlar ile evliliklerin çok daha mutlu ve huzurlu bir şekilde sürdürülmesine imkan tanımaktadır. Problem olsun ya da olmasın terapistler evliliğin geliştirilmesini sağlamaktadır.

İzmirde En İyi Çift Terapisti

Evliliğinde veya ilişkisinde sorun yaşayıp bir şekilde çözemeyen çiftler çift terapisti arayışına giriyor. En hızlı ve efektif hizmet için de doğal olarak İzmirde en iyi çift terapisti kimdir? sorusunu araştırıp bir isim bulmaya koyuluyorlar. Bu noktada destek arayışında olan çiftlere kıstas almaları gereken birkaç bilgi vermek isteriz. Herşeyden önce danışmanınızın bu alanda bilgi, birikim ve donanımını araştırmalısınız. İnternette bulunan bilgileri, danışanlarının memnuniyeti, bu alanda ne kadar süredir hizmet verdiği gibi bilgiler işinize yarayacaktır. Terapist deneyimli ve yönlendirici olmalı ki çiftler önünü görebilsin. Zaten bu alanda yardım almaya gelen bireylerin kafası yeterince karışmış ve neyi, nasıl yapacaklarını bilmeyen ve öğrenmek isteyen bir yapıda oluyorlar. Dolayısıyla danışmanın bu alanda yetenekleri önem arz ediyor.

Evlilik ve Çift Terapisti İzmir Fiyatları

Evlilik terapisti fiyatları belirlenirken olabilecek en uygun düzeylerin sağlanmasına özen gösterilmiştir. Sağlanan profesyonel ve kaliteli hizmetin yanında sunulan uygun fiyatlar olabilecek en yüksek memnuniyet oranlarının elde edilmesine imkan tanımaktadır. Evlilik terapisti İzmir fiyatları belirlenirken uygun düzeyi profesyonel bir şekilde sağlanmaktadır. Bu sayede dileyen herkes evlilik terapisinin faydalarından yararlanabilmektedir. Bununla birlikte uygun fiyat düzeyi sağlanırken kalite ve profesyonellikten hiçbir şekilde ödün verilmemektedir. Bu sayede olabilecek en doğru hizmet en uygun fiyatlar ile alınmaktadır. İzmir genelinde evlilik danışmanlığı ve terapisti hizmeti, merkezlerimizde ortalama fiyatlar 250-350 tl arası değişmektedir.

İzmir Evlilik Terapisti Ve Evlilik Danışmanı Ne Yapar?

İzmir evlilik ve çift terapisti, evliliklerin daha sağlıklı ilişkiler üzerine sürdürülmesine imkan tanımaktadır. Yaşanılan her sorunun evliliği yıpratmasını engellemektedir. Aynı zamanda evlilik terapisti içerisine girilen çıkmazlara pratik ve kolay çözümler geliştirmektedir. Bu sayede her ve evlilik çok daha mutlu ve huzurlu bir şekilde sürdürülebilmektedir. İzmir evlilik terapistleri sadece sorun ya da problemler ortaya çıktığında değil evliliğin doğru temeller ile kurulmasında da etkin bir rol oynamaktadır. Bu sayede evliliğin her süreci olabilecek en doğru şekilde ele alınır ve mutlu evlilikler sağlanır.

Evlilik danışmanı İzmir, hizmeti sunulurken evliliklerde meydana gelebilecek en türlü problem ve sorun, evliliğin değerleri çerçevesinde ele alınmaktadır. Evlilik danışmanı hizmeti verilirken evliliğin olabilecek en kaliteli ve doğru şekilde sürülmesine imkan tanınmaktadır. Bu sayede evliliklerin mutlu bir şekilde sürdürülmesi sağlanmaktadır. Evlilik terapisti ve evlilik danışmanı evlilik içerisinde yer alan sorunların çözümünde etkin bir rol oynamaktadır.

Evlilik terapisti ve evlilik danışmanı hizmeti sunulurken, çiftlerin olabilecek en doğru şekilde dinlenmesi sağlanmaktadır. Bu noktada çiftlerin anlattıklarına bağlı olarak tarafız bir değerlendirme sağlanır. Bu değerlendirme kapsamında hatalar ve sorunlar tespit edilir. Ardından ise olabilecek en doğru çözüm yöntemleri geliştirilir. Evliliğin olabilecek en mutlu şekilde sürdürülmesine imkan tanınır.

 

Evlilik / İlişkinin Bozulmasında Sık Görülen Durumlar

 • İş ve özel yaşamda denge kurulamaması
 • İlişkiye ailelerin karışması, sınır ihlali
 • Kıskançlık
 • Aldatılma, ihanete uğrama ve takriben güven kaybı
 • İş yükünün kadının sırtında olması
 • Başlarda gösterilen toleransın ilerleyen safhalarda kaybedilmesi
 • Sevgi ve tutkuda herşey yolunda iken saygının bulunmaması
 • Sevgi ve ilginin gösterilmemesi
 • Aileye yeni katılan bebekle birlikte düzenin, cinsel yaşamın değişimi.
 • Cinsel problemler
 • Sorumluluk almama
 • Şiddet, fiziksel ve psikolojik baskı.

 

İzmirde yıllarca evlilik ve İzmir çift terapisi seansları veren kurum olarak, başlıca gördüğümüz sorunları bu listede topladık. Bu maddelerin içinde dahi birçok alt faktör mevcut. Bunların farkına varılması ve düzeltilmesi için gereken aksiyonların alınması terapist ve çiftin beraber çalışması ile sağlanmakta.

Narsisist Partnerlere Dikkat

Bazı bireyler eşini, partnerini çift terapisine getiremediklerini, ”bizim birşeyimiz yok”, ”ne değişecek ki” tarzı cevaplara maruz kaldıklarını bildiriyorlar. Birşeyleri çözme ve anlama konusunda güdülü olan bu kişiler seanslara tek katılabiliyor. Terapi sürecinde konular masaya yatırıldıkça aslında partnerin narsisistik kişilik bozukluğu bulundurabileceği dahi ortaya çıkıyor. Bu tür bireylerle bir yaşam zordur ve hayatı partnerlerine zindan edebilirler. Yardım alma, gelişme ve değişmeye kapalıdırlar. Egolu ve üstten bakar bir tutum sergileyebilirler. Bu tür bir şüphesi bulunan ve araştırma içinde olan kişilere tavsiyemiz bu kişilik bozukluğu hakkında daha fazla bilgi sahibi olsunlar ve muhakkak yapılabilecek herşeyi denesinler; yorucu ve sıkıntılı bir hayatı yaşamak kimse istemez.

Bu yazımızda İzmir evlilik ve çift terapisi hakkında araştırma yapan ve destek alma amacında olan okurlarımıza detaylı bilgi vermeye çalıştık. Umarız ki sınırlı hayatımızda herkes en kaliteli ve mutlu bir yaşam geçirir, bunun bir yolu da ilişkilerimizden geçmekte. Yazımızı faydalı bulduysanız diğer yazılarımıza göz atabilir, cinsel sorunlarla alakalı  makalemizi okuyabilir, randevu talebiniz için iletişime geçebilirsiniz.

 

Anlaşmazlıklar Problem Değil Doğaldır Fakat

Çiftlerin fikir ayrılığı yaşaması hatta yer yer çatışması sıradışı bir durum değil. Malesef her zaman mutlu olmak gibi bir yapının pompalandığı günümüzde en ufak anlaşmazlıklarda ilişkiler kestirip atılabiliyor. Elbette bu tür durumların sıklığı, yoğunluğu, çiftin duygularını ve birbirine olan hislerini nasıl etkilediği gibi faktörler hangi vaziyette budur önemli olan. Küslükler uzuyor mu?, en ufak bir fikir ayrılığında karşıdaki dinlenmiyor herkes kendi bildiği doğruyu mu dayatıyor, iletişim sorunu var mı(en sık görülen sıkıntı), saygı ne durumda, yataklar her fırsatta ayrılıyor mu, aileler ilişkiye karışmakta mı, geçmişe dönük takıntılar… Bu liste uzuyor. Ortada bir sorun varsa ve bu uzuyorsa orada tehlike çanları hep çalar. Aslında kısa vadede doğru dokunuşlarla ortadan kaldırılabilecek şeyler iki kişinin hayatını zehir edebiliyor.

Anlaşılma ve Duygusal Destek Ne Alemde

Çiftlerin birbirlerinden uzaklaşmasının ana sebeplerinden ikisi; iletişimi bir türlü sağlayamamak ve paylaşım eksikliği. İzmirde çift terapisi alanında genellikle erkek danışanlarımız tarafından duyduğumuz ”işlerim çok yoğun, çalışmaktan başka şeylere fırsat bulamıyorum” gibi söylemlere bir yere kadar hak verebilsek de, partnerleri bu durumdan sıkılmış olabiliyor. Çiftlerin birbirlerine yeterince vakit ayırabilmesi, dinlemesi, günlük rutinlerini paylaşması önemli. Vakit sınırlı dahi olsa bile kısıtlı olan bu anları nitelikli kullanıp paylaşımı üst düzeyde tutmak çiftleri karşılıklı rahatlatacaktır. Bu tür karşılıklı olumlu zaman ayırımı yeterli değil ve çiftlerden en az birini rahatsız ediyorsa uzman desteği almaları tavsiyemizdir. Bu zaman zarfı ne kadar uzarsa, negatif birikim o denli fazla oluyor ve toplanması da zorlaşıyor. Evlilik terapisi izmir alanında uzman psikolog tavsiye araştırması yapan danışanların çok titiz davranması ve destek alacakları kurumu zaman kaybetmeden seçmeleri ilişkilerinin geleceği için dönüm noktası olabiliyor.

İletişim İlişkinin İlk Adımı

Kurumumuza İzmirde çift terapisti arayışıyla başvuran danışanlarımızın azımsanmayacak kısmında iletişim problemleri olduğunu görüyoruz. Birkaç cümle dinlemenin ötesine geçememek, partneri konuşurken beden dili, hal ve yüz ifadesiyle dinlemiyor – ilgilenmiyor görünmek gibi ilişkiyi baltalayıcı davranışlara sık rastlıyoruz. Elbette bu tür davranışlarda konunun tekrar tekrar gündeme gelmesi, partner tarafından yanlı anlatıldığı düşüncesi(çarpıtıldığı), haksız bulunması gibi faktörler etkili olmakta. Fakat her ne olursa olsun iletişim yeteneği kaybedilirse ilerleme ve çözülmelere giden yola çıkılamıyor. Bu yüzden önce çiftlere iletişim konusunda problem yaşıyorlarsa bunun eğitimi ve müdahalesi veriliyor.

Boşanma Tek Çözüm Değil

Süregelen sorunlar çiftlerin ikisini de yorsa da genellikle bir taraf daha fazla yıpranmış ve boşanmadan başka bir yol göremez olabiliyor. İçinde bulunduğu karamsar atmosfer, eşinin anlayışsızlığı/ilgisizliği gibi sıkıntılarla bu karara itildiğini hissedebiliyor. Fakat biraz zaman ve emekle(elbette her iki birey istekli olmalı) çözülmez denen problemlerin İzmir evlilik terapisi ile başarıyla yönetildiğini ve yeni sayfa açılarak devam edildiğini gördük.

 

 

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish