Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Menemen Psikolog

İzmir Menemen Psikolog...

Menemen Psikolog

Menemen psikolog ihtiyacı için bireyler, ebeveynler, çiftler için Aybros Psikolojik ve danışmanlık merkezi her zaman hizmetinizde. Bizimle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Menemen Psikolog

Menemen psikolog” ihtiyacı için bireyler, ebeveynler, çiftler psikolojik danışmanlık merkezi arayabiliyorlar. Bu yazımızda psikolojik destek almak isteyen ve başlıca süreç hakkında bilgi almak niyetinde olan okuyucular için bilgilendirme yazımızda sorularınıza cevap bulacaksınız.

Ne zaman Psikolojik Destek Almalıyım?

Uzmanlarımız

Psikolog Esra Tunç

İzmir Psikolog

Psikolog Esra Tunç Profil Detay

Psikolog Furkan Yılmaz

İzmir Psikolog

Psikolog Furkan Yılmaz Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

Psikolog Merve N. Durukan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve N. Durukan Profil Detay

Psikolog Vera Aslan

İzmir Psikolog

Psikolog Vera Aslan Profil Detay

Günlük yaşam işlevleri bozulduysa, birey kendini işine ve keyif aldığı aktivitelere veremiyorsa, stresle baş etmede problemler, tek başına çözemediği ve çevresinden sosyal destek alamadığı durumlarda, yalnız, çaresiz ve ümitsiz hissedilen süreçlerde psikolog desteği alınması gerekmektedir. Bireysel problemlerin yanısıra çocuk ve ergen sorunları, aile – çift terapisi alanını ilgilendiren durumlarda da danışmanlık alınması faydalı olacaktır.

Psikolojik Destek Süreci Nasıl İşliyor?

Menemen’de psikolog arayışı içinde olan kişilerin en çok sorduğu sorular ”psikoterapi süreci nasıl oluyor?”, ilk defa bu şekilde bir hizmet alacağım, kaç seans sürüyor, ücretler ne kadar” gibi başlıca merak edilen unsurlar oluyor. Psikoterapi / psikolojik danışma süreci, danışan kişiyle uzman haricinde 3. bir kişinin haberi olmadan gizlilik çerçevesinde sağlandığı Psikoloji biliminin ilkeleri dahilinde uygulanan bir yaklaşımdır. Seanslar birkaç seans da sürebilmekte, aylara yayılan daha uzun zaman ve emek gerektiren süreçlere de yayılabilmektedir. Bu, danışılan konunun ne kadar kompleks olduğu, ne kadar süredir sürdüğü, kişinin hayatını bozma derecesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Diğer yandan hizmet veren uzman / kurumun çalışma yaklaşımları da bunda etkilidir. AyBros Psikoloji olarak belli seans sayısını geçirmemek temel ilkemiz. En kısa sürede en efektif yararlılığı sağlayıp danışanlarımızın memnuniyeti temel gayemiz.

Menemen Psikolog Ücretleri

Menemen özel psikolog ücetleri uzman ve kuruma göre değişiklik gösterebilmekle beraber İzmir’in birçok semtinde olduğu gibi 200 – 300 tl arasında değişmektedir. Ücretlerin farklılık göstermesindeki başlıca etkenler uzmanın deneyimi, çalışma alanları, referansları, danışanlar tarafından aranılan bir isim olması olarak sıralayabiliriz.

Başlıca Danışılan Psikolojik Problemler

“Anksiyete, depresyon, kaygı, sınav kaygısı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, panik atak, panik bozukluğu, evlilik çift terapisi, çocuk ve ergen terapisi, fobiler, strese bağlı sorunlar, aile danışmanlığı, boşanma, aldatılma, travmalar, aşk acısı ve ilişki problemleri.”

Bunlar en sık karşılaştığımız danışma alanları olmakla birlikte spesifik, kişiye özel danışma ihtiyacı duyulan durumlar da olabilmekte.

Menemen’de Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim

Psikolojik danışma süreci hassas, deneyimli uzmanların yönetiminde olması gereken bir alan. Bu sebeple herşeyden önce destek alacağınız uzmanın başlıca internet ortamında araştırmasını yapmanızı öneririz. Hangi konularda çalışıyor, daha önceki danışanlarının görüşleri neler, bunlar önemli. Psikoloji mezunu olması, diploması olması diğer önemli bir husus. Türkiye’de psikolog unvanını kullanabilen tek akademik bölüm Psikoloji bölümüdür. Uzmanınıza diploma sormaktan çekinmeyin. Destek alacağınız yerin bir web sitesinin bulunması olmazsa olmazıdır, varsa sosyal medya hesaplarına göz atabilirsiniz. Bu tür platformlar uzman ve kurumların şeffaflıkları için artık şart. Bu platformlarda açık şekilde verilen hizmetler, adresler, uzmanların CV’leri ve deneyimleri, iletişim bilgileri bulunmalıdır.

Menemen psikolog hizmeti için başlıca bilinmesi gerekenler yazımızla soru işaretlerinizi gidermeye çalıştık. Daha fazla bilgi almak isterseniz kurumumuzla iletişime geçip bizi arayabilirsiniz.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish