Bergama Psikolog

Bergama Psikolog

Bergama psikolog , aile – evlilik – çift terapisti arayan hemşehrilerimiz için psikolojik danışmanlık almak isteyenlere özetle bilmeleri gereken bilgileri, psikoterapi süreci ile ilgili sık sorulan soruları cevapladığımız yazımıza hoşgeldiniz. Bergama’da psikolog ihtiyacı bulunan halkımıza hizmet vermekten kıvanç duyuyoruz.

Ne Zaman Bergamada Psikolog Desteği Alınabilir

Tek başına yalnız, anlaşılmamış, çaresiz, ümitsiz hissettiğiniz, çözemediğiniz problemleriniz varsa. Eskiden tat aldığınız, keyif veren şeylerden artık mutluluk duyamıyorsanız. Hayatınızı, ilişkinizi, işinizi, kendi düzeninizi ya da doğrudan ailenizi etkileyen sorunlardan şikayetçiyseniz. Eşinizle, partnerinizle iletişim kuramıyorsanız, ilişkinizde kopukluklar soğukluk hakimse, boşanma dillendiriliyorsa. Anksiyete, panik atak, kaygı problemleri, depresyon gibi psikiyatrik problemlerle mücadele ediyorsanız. İlaç kullanıyor fakat yeterli bulmuyorsanız. Bu ve benzeri problemlerde alanında yetkin bir psikolog ile Bergama psikolojik danışmanlık sürecine başlamanız uygun olacaktır.

Bergama Psikolog Seans Ücretleri

İzmir’in birçok semtinde özel psikolog ücretleri değişiklik göstermekle birlikte Bergama psikolog seans ücretleri 200 tl ile 300 tl arasında değişmektedir. Ücretler kurum ve uzmana göre değişebilmekte. Ücretlerin değişmesinde bireysel seans mı aile terapisi mi olduğu, seansların ne kadar sürdüğü(evlilik-çift danışmanlığında süre normal seanstan fazla sürebilmekte) etkilidir.

Bergama’da Psikolog

Bergama devlet hastanesinde psikolog var mı?” sorusu hemşehrilerimiz tarafından tarafımıza iletilebiliyor. Bergama’da devlet hastanesinde psikolog hizmeti olmakla birlikte kurumumuz gibi özel psikolog da bulunmakta ve hizmet sunmaktadır.

Bergama Psikolog mu Psikiyatrist mi?

Danışma öncesi bireyler psikolog mu yoksa psikiyatrist mi onlar için en uygun bilmek istiyorlar. Kısaca özetleyelim; psikiyatristler daha çok ilaç tedavisi ile ilerleyen ruh sağlığı çalışanlarıdır. Bergama devlet hastanesi psikiyatrist hizmeti vardır. Psikologlar ise konuşma terapisi, hipnoz, EMDR, Mindfulness, Psikodinamik psikoterapi, varoluşçu psikoterapi gibi metodlarla ilaçsız tedavi ile danışanlarıyla çalışır.

Ergenlerde Sık Görülen Problemler

Ailelerin sıklıkla ergen çocukları için başvurduğu sorunlar; okul-eğitime karşı isteksizlik, aile içi çatışmalar, kuralların yok sayılması, kendine zarar verme, sınav kaygısı, aşırı telefon – bilgisayar kullanımı, isteksizlik – kronik mutsuzluk, sigara – madde kullanımı gibi zorlayıcı ve içinden çıkılmaz hal alabilen sorunlardır. Aileler kendi içinde çözemedikleri bu tür problemlerde psikolog ve pedagoglara danışmaktalar. Gerek ergen terapisi gerek de aile terapisi şekline dönüşen yaklaşımlarla değişim sağlanabilmekte.

Çocuklarda Ders Başarısızlığına – Ödev Yapmaya Karşı Dirence Dikkat

Anne babalar haliyle çocuklarının ders başarısının belli seviyenin üstünde olmasını, evde ödevlerde gereken özveriyi göstermelerini bekliyorlar. Fakat bazı durumlarda çocuklar kendi kontrolleri dışında bunları sağlayamayabiliyor. Bu tür durumlarda çocuklara ”tembel, sabırsız, şımarık, haylaz, yaramaz” gibi sıfatlar takılıp durum anlaşılmayınca daha da kötüye gidebiliyor. İlerde ergenlikte zıtlaşma, çatışmalara dönüşecek ebeveyn – çocuk problemlerine yol açılıyor.

Çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite, özgül öğrenme güçlüğü, disleksi, diskalkuli gibi eğitim hayatlarını ve hayatın diğer yönlerini doğrudan etkileyen sorunlar ailelerin gözünden kaçabiliyor. ”Çocuğuma güzellikle de sertlikle de anlattım, her yolu denedim, anlıyor gibi oluyor ama yine de yapmıyor” tarzı cümleler kuruyorsanız gelin tanışalım, çocuklarımızın geleceğini kolaylaştıralım.

Yalnız, Çaresiz, Ümitsiz Hissediyorsanız Bir Yerden Başlayalım Çözüm Var

Hayatta birçok sıkıntı, hiç bitmeyecek geçmeyecek gibi gelen sorunlar var. Tek başınıza kaldıramıyor, ağır geliyor olabilir. Canınız yanıyor, ağlıyor, hiçbir şeyden tad alamıyor da olabilirsiniz. Yüzlerce danışanımızla birçok sorununa ortak olduğumuz gibi sizinle de problemlerinize çözüm olmak için buradayız.

Aybros Psikoloji bünyesinde alanında uzmanlaşmış psikolog, pedagog, aile ve çift terapisti bulunmakta. Oyun terapisi, masal terapisi, çocuk gelişim envanteri ve testleri, dikkat testleri, zeka testleri, hipnoz, bilişsel davranışçı terapi, varoluşçu terapi gibi birçok psikoterapi yaklaşımıyla danışanlarımızı kabul ediyoruz. İzmir ve Bergama’da tavsiye edilen psikolojik danışmanlık merkezi olarak yüzlerce danışanımızın bizi seçmesi ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Problemler çözümsüz değildir, bazıları diğerlerinden daha zor ve çetrefillidir. Fakat muhakkak tünelden çıkışın vakti var, gelin beraber el ele aydınlığa çıkalım.

Corona Sonrası Online Terapi Desteği

Coronavirüs ile beraber evden çıkamama ve ofislerimize gelip hizmet alamayan danışanlarımız için online terapi desteğimiz talepler doğrultusunda devam etmektedir. Görüşmeler seans odası ile aynı mekanizmada gerçekleşir, tek fark danışan ve terapistler kendi bulundukları yerden kamera / telefon ile görüşmeyi yaparlar. Ulaşım, zaman, iş yoğunluğu gibi sebeplerden ofisimize gelmekte sıkıntı yaşıyorsanız online psikolojik danışmanlık için başvuru yapabilirsiniz.

Bergama’da psikolog, psikolojik danışmanlık merkezi arayanlara bilgi vermeyi amaçladığımız makalemizin sonuna geldik. Herkese sağlıklı, huzurlu günlere kavuşmasını dileriz.

Dikkat eksikliği ilaçsız tedavisi

Panik ataklarım hep devam edecek mi?

Dikkat testi

Evlilik ve çift terapisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir