Bornova Psikolog

İzmir Bornova Psikolog ekibi ile psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. İnsan yaşamında; nelerin aykırı, nelerin ortak olduğunu anlamak ve neden aykırı durulduğunu merak etmek psikoloğun özelliği olmalıdır. Psikologluk sanıldığının aksine, kimsenin özel hayatını merak eden, karşınızda sizi film izler gibi takip eden, eleştirmek veya onaylamak için dinleyen bir kişi değildir. Psikologlar için böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Onun görevi, kişinin durumu ne kadar aykırılık oluşturuyorsa oluştursun onu destekleyerek, uyumunu kendi insanlık durumuna uygun görünen koşula yönlendirmek ve kendisine uyan yaşam biçimini bularak bunu uygulamasına yardımcı olmaktır. Bornova psikolog olan kişinin, bu özelliklere sahip olması ve danışana yönelik dinleyişleri sonrası tespitlerini ayrıntılı ve açıklayıcı şekilde sunması gerekir.

Uzman Bornova Psikolog Desteği                       

Psikologlar insanlık namına bir şeyler yapabilmekten beslenir. Fakat yardımsever olmak psikolojik bir hizmet değildir. Bir psikoloğun merakı; söz edilmekte olan konunun, insanın hayatında neye karşılık geldiğini bulmak, bu durumun doğasını anlamaya çalışmaktan geçmektedir. Gerçek psikologlar işte bu şekilde mesleklerinin hakkını verirler.

Psikoloji bilimi; insanların her istediğinin anında mümkün olmadığını, bilim dışı beklentilerin hiçbir zaman mümkün olmayacağını insanlara telkin eder. Psikolog da aklın ve bilimin önderliğinde hareket eden, bilim dışı hiçbir şeye itibar etmeyen ve danışanlarına gitmek istedikleri yolda objektif kriterlere göre yol gösteren ve tarafsız davranan kişidir. Bir uzman psikologdan da beklenen ve istenen tam anlamıyla budur. “Bornova psikolog” ekibimiz çözüm odaklı ve profesyonel bir şekilde destek sağlamaktadır. Detalı bilgi için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Psikolog seçimi nasıl olmalıdır?

Bu mesleği etik çerçevede, çıkarlarını düşünmeden yapmak; basit bir iş olmadığı için her psikolog doğru seçim olmayabilir. Oysaki hakiki psikologlar; oyalamak, kandırmak yerine biyolojik, psikolojik, zihinsel ve davranışsal uyumsuzlukları, yetersizlikleri ve sorunları açıklamaya ve azaltmaya yönelik araştırmalar yapan, tedavi yöntemleri geliştirerek uygulamaya çalışanlardır. Bu yüzden, insanların kendilerini psikolog olarak adlandıran her kişiye itibar etmemesi gerekir. Psikolog olarak seçilecek kişinin diploması ve sahip olduğu sertifikasyonlar ciddi şekilde araştırılmalı ve ona göre psikolog konusunda ciddi seçim yapılmalıdır. Böyle yapıldığı takdirde sonrasında danışan açısından pişmanlık yaşanılan bir durum oluşmamış olur. Psikolog Bornova muhitinde yeterli ve kaliteli hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Arayın!