Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Mavişehir Pedagog

İzmir Mavişehir Pedagog...

Mavişehir Çocuk Psikoloğu

Mavişehir, Bostanlı ve Karşıyaka bölgesinde pedagog ve ergen psikoloğu arıyorsanız uzman ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İzmir Mavişehir pedagog desteği için kurum arayışında iseniz ve çocuğunuza yetkin bir çocuk psikoloğu bulmak istiyorsanız Aybros Psikoloji olarak alanında uzman pedagoglarımızla Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka ve çevre semtlere danışmanlık – çocuk terapisi hizmeti veriyoruz. Bilgi & Randevu için iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanlarımız

Psikolog Esra Tunç

İzmir Psikolog

Psikolog Esra Tunç Profil Detay

Psikolog Merve N. Durukan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve N. Durukan Profil Detay

Psikolog Furkan Yılmaz

İzmir Psikolog

Psikolog Furkan Yılmaz Profil Detay

Çocuk ve Ergenlerde Çalışma Alanlarımız

 • DEHB (Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu)
 • Yeme Bozuklukları
 • Fobiler
 • Alt Islatma Problemi
 • Davranış Problemleri
 • Okul Fobisi
 • Özgüven Sorunları
 • Yalan Söyleme
 • Öfke Sorunları
 • Evden Ayrılma Problemi (Anne-Babadan)
 • Heyecan Sorunları
 • Okula Uyum, Okul Başarısı
 • Özgüven Sorunları
 • İnatçılık
 • Sınav Kaygısı
 • Okul Sorunları
 • Duygusal Problemler
 • Ergenlikte İletişim Sorunları
 • Öfke
 • Depresyon
 • Ders ve Okul Başarısı
 • Özgüven Eksikliği
 • Utangaçlık
 • Yeme ve Uyku Sorunları

Diğer yaşadığınız tüm problemlere destek vermekteyiz.

Uzmanlarımız çalışmalarında, probleme en uygun tekniği kullanmakta olup ; oyun terapisi, masal terapisi, emdr terapisi, bilişsel davranışçı terapi, diğer materyaller gibi birçok yöntemi kullanmaktadır.

Mavişehir’de Çocuk Psikoloğu Terapisi

Mavişehir’de çocuk terapisi ihtiyacınız mevcutsa yazımızda detaylı bilgilere yer vereceğiz, psikolojik danışmanlık öncesi bilmenizde faydalı olacağını düşündüğümüz her şeye yer verdik.
Çocuklarımız hiç şüphesiz dünyanın her yerinde olduğu gibi büyüme dönemlerinde psikolojik sorunlar yaşayabiliyor, hem kendi hem ebeveynlerinin hayatını zorlaştırabiliyor, üzebiliyorlar. Bazı durumlarda kendi tutumlarıyla bazı durumlarda da onların elinde olmayan sebeplerden bu problemler meydana geliyor. Önemli olan bu süreçleri sakin ve yerinde müdahalelerle en az hasarla atlatabilmek, ergenlik ve yetişkinlikte nüksedebilecek ya da hayata yayılabilecek tarzda evirilmesini engellemek olacaktır.

Çocuklarda Psikolojik Destek Süreci Nasıl İlerler?

İlk seansta çocukla birlikte ailenin de kabul edilmesi en sağlıklı olan yöntemdir. Detaylı bilgiler, aile dinamikleri, ebeveynlerin çocukları ve çevresi hakkında verdikleri bilgiler, soruna potansiyel olarak yol açabilecek etmenler gibi birçok datanın alındığı geniş bir hikaye alınır, pedagog işleyiş için kafasında bir çerçeve belirler ve çocuk psikoterapisi yolculuğu başlar.

Seanslar ilerledikçe anne-baba veya diğer bakım verenler gerekli görüldüğü her fırsatta bilgilendirilir, sürece katkı sağlayabileceği her fırsatta bu bilgiler çocuk uzmanı tarafından kendilerine verilir ve sağlam bir şekilde ilerlenir. Aybros Psikoloji olarak sadece çocuk odaklı psikolojik destek seçeneğini yeteli bulmuyor, ebeveyn geribildirimlerini olmazsa olmaz olarak görüp danışma sürecine katıyoruz.

Ne zaman Çocuk Psikoloğuna Başvurmalıyım?

Çocuğun ve çevresinin günlük yaşam işlevselliği etkileniyorsa psikolojik destek seçeneği düşünülebilir. Örnek verelim; çocuğumuz parkta diğer arkadaşlarıyla uyum içinde değilse, vuruyor – itiyor – diğer çocuklardan ve ailelerinden şikayetler sık sık geliyorsa, okulda akademik anlamda zorlanacağı durumlar mevcut ise(dikkat dağınıklığı gibi), boşanma süreci gibi travmatik süreçlerden fazlaca etkilendiyse, fobileri, ayrılma kaygısı(özellikle anneden) gibi sorunlar gözleniyorsa pedagog desteği alınabilir.

Sık Karşılaşılan Çocuk Psikolojik Problemleri

Dikkat eksikliği, hiperaktivite, okula uyum problemleri, sınav kaygısı, tırnak yeme, saldırganlık – öfke problemleri, alt ıslatma, korku ve kaygılar, özgüven sorunu, içe kapanıklık, okul korkusu, zarar verme(eşyalara, hayvanlara, insanlara…), boşanma sonucu oluştan sıkıntılar, ders – ödev yapmaya karşı isteksizlik, karşıt olma karşı gelme bozukluğu Mavişehir’de ve diğer ofislerimizde çocuk uzmanlarımız tarafından gözlemlenen çocuklarda en sık görülen sorunlardır.

Çocuk Terapisi Kaç Seans Sürer?

Mavişehir pedagog arayışında olan danışanların merak ettiği konulardan biri de seansların ne kadar süreceği olmakta. Bunun kesin – net bir aralığı yok, belirli kıstaslar üzerinden çıkarım yapmak mümkün. Çocuğun problemi nedir, ne kadar süredir mevcut, çocukta bu sorun ne denli yer etti, travmatik bir olaya maruz kaldı mı ve korku, kaygı, uyku problemleri, özgüven problemlerine sebep oldu mu bunlar problemin derinliğini ve sağaltım sürecini doğrudan etkilemekte. Birçok patolojik durumun başlangıç evresi en kolay çözülebilen kısmı olduğu için bir ya da birkaç seans yeterli olabiliyor. Bu sebeplerle ebeveynlere eğer ciddiye aldıkları ve kuşkulandıkları bir durum olursa ilerlemeden destek almalarını tavsiye etmekteyiz.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi kompleks ve hayatın her alanını etkileyen(yanlış bilinen bir durum; çocukluk çağı hastalığı değildir) bozukluklarda daha kapsamlı bir destek süreci gerekebiliyor. Ebeveyn eğitimi, ilaç tedavisi, çocuğun varsa ikincil problemleri(anksiyete, özgüven özsaygı düşüklüğü, akademik başarısızlık, fobiler, uyum sorunları) pedagog eşliğinde çalışılıp çözülmelidir. Bu tür durumlar topyekün ve işbirliği içindeki çalışmalarla hayatı zindan etme potansiyelinden çıkarılıyor.

Korku, kaygı, stres kaynaklı sıkıntılar için çocuğun iç dünyası çocuk uzmanı tarafından anlaşılıp sebepler, tetikleyiciler, olumsuz görülen durumlar bulunarak çocukla çalışılır, ebeveynlere bilgi verilir. Bu tür problemlerin görece uzunluğu daha kısadır; birkaç seanstan birkaç aylık bir destekle sorun tamamen ortadan kalkmaktadır. Daha sonrasında ebeveynlerle ve çocukla takip seansları örneğin ayda bir iki ayda bir gibi süre zarfı aralığında yapılmalıdır.

İzmir Mavişehir’de Pedagog ve Çocuk Psikoloğu Seçerken…

Mavişehirde pedagog, çocuk psikoloğu arayışındaki ebeveynler uzmanlarını araştırmalı, özellikle sadece çocuk alanında kendini yetiştirmiş ve çalışan bir uzman seçmeli. Çocuklarla çalışmak özveri ve işini sevmeyi gerektireceği için her psikolog bu alanda kolayca çalışamamakta. Güleryüz, anlayış, çocuksu bir kabulleniş ön şartlardan.

Pedagogun mesleki yeterliliği, iş ahlakının yanında uzman bir kadro ile beraber çalışması da önemli. Ne kadar aile bir çocuk psikoloğu ile çalışsa da yetişkin uzmanlarıyla işbirliği yapılması büyük katkı sağlamakta. Kurum olarak yetişkin ve çocuk alanlarında ayrı uzmanlaşmış psikologları barındırarak bu ihtiyacın farkında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish