Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Torbalı Psikolog

İzmir Torbalı Psikolog...

Torbalı Psikolog

Torbalı psikolog , İzmir-Torbalı psikolojik danışmanlık merkezi ve terpai süreci ile ilgili detaylı bilgi. Uzman yetişkin çocuk çift psikolog pedagoglar

Torbalı Psikolog Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Torbalıda hemşehrilerimiz psikolog, pedagog, aile terapisti, evlilik-çift danışmanı ihtiyacı duyabiliyor. Gerek çocuklarımızın kaygıları, okul sorunları, yaşadıkları travmalarda duyulan destek ihtiyacı, gerek evliliklerde yaşanan krizler ve boşanmaya kadar varabilen sorunların çözümü için bir uzman desteği almak istenebiliyor. Aybros Psikoloji olarak İzmir’de senelerdir hizmet vermeye devam ediyor, Torbalı‘daki bireylere ulaşmanın ve kabul etmenin mutluluğunu beraber yaşıyoruz.Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%

Çözüm Odaklı
100%

Başarılı ve Kesin Çözüm
100%

Tavsiye Edilme
100%


Uzmanlarımız

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay


Danışan Yorumları

İnternetten araştırarak buldum yorumlar çok olumluydu iyi ki de destek almışım diyorum. Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biri Merve hocama başvurmak oldu. Panik atak hastasıydım hocama başvurmadan önce ilaç tedavisi aldım terapiler aldım iki ayrı psikologdan fayda etmedi. Bence bu hastalığı bilen anlayan uzman yardım etmeli. Yeri geldi bana ölmezsin dahi dedi bir uzman. Merve hocam bana öyle anlayışlı yaklaştı ne yaşıyorum öyle anladı ki aha dedim işte sonunda doğru yerdeyim ve ümidim inancım aşırı arttı. Panik atak artık beni rahatsız etmiyor kafama takmıyorum. Olmadığım kadar enerjik hayat doluyum. Birkaç ay gibi sürede kendime geldim dik durmayı hatırladım. Varsa atakları olan bunalıp çaresiz hisseden ben Merve beyi 1 sn düşünmeden öneriyorum. Kendisi birçok hastaya merhem olan biri, bana da büyük faydası oldu çok şükür teşekkürler onlarca yüzlerce kez. İlgilenen sekreterlere kadar selamlar

me….r Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik danışmanlık aldık aile terapisi. Memnun kaldık. İsim yapmış kendini kanıtlamış bir kurum zaten bu sebeple seçtik. Psikoloğumuz anlayışlı, uzman biri işinde. Gaziemir’de psikolog arayan varsa tercih etmeli.

ir…..r. Doğrulanmış Kullanıcı


Gaziemir’de psikolojik danışmanlık arayanlara tavsiye edilen psikologdur. Aile terapisi, ilişki, çift, evlilik problemlerine hakim ve çözüm yollarını, davranış, tutumları iyi bilen bir uzman.

asl…..e Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlumu Karşıyaka’da psikoloğa götürdüm Aliye hanıma. Çok fazla içine kapanık ve yaşıtlarına göre hiçbir spor faaliyeti ve ders etkinliği konusunda isteksiz davranıyordu. Bana anlatamadığı şeyleri psikoloğa anlattı. Okulda çok sorunlu arkadaşları varmış bunu öğrendim. Bize bu süreçte yardımcı oldukları için Aybros Karşıyaka psikolog kliniğine çok teşekkür ediyorum.

kema…ş Doğrulanmış Kullanıcı


Kağan hocama 6 aydır devam ediyorum 6 ay önce artık iyice bunaldığım sıkışmış vaziyette olduğum bir anda aniden bulup gitmiştim. Doğru bir karar verdiğimi her geçen ay daha iyi anladım. Beni, yaşadıklarımı, önceden görmediklerini ya da görmekten kaçtığım şeyleri bir bir önüme koydu. Beraber değerlendirdik çoğu şeyi. Aştığım şeyler oldu hala sıkıntısını yaşadığım şeyler de var fakat eskisinden daha cesaretli ve isteklinin. Boş vermiyorum. Kağan hocamı psikolog arayan bireylere tavsiye ederim.

Uğur N. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyaka psikolog aile terapisi aldığım hocamız işinde çok başarılı sorunlara her zaman çözüm odaklı en ufak detayına kadar ilgilenip bize gerekli desteklerini sunuyor. Profesyonel bir doktor herkese tavsiye ederim sağlığınızı önemli güvenli ellere bırakın kendinizi.

Ümran S. Doğrulanmış Kullanıcı


24 yaşındayım ve bireysel bir takım sorunlar için Hilal hanımdan destek aldım. Toplam 7 seans gittim ve seanslarıma seve seve gidiyordum 🙂 İlk başlarda sevecek miyim diye düşünüyordum fakat ilk seansta bile samimiyetinden dolayı çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim kendisine.

Filiz E. Doğrulanmış Kullanıcı


Açıkçası psikoloğa gidip gitmemekte kararsızdım. İlk başta beni anlar mı acaba diye önyargılı yaklaşıyordum. Sonra bir karar verip gittim. İlk seanstan çıktığımda ön yargım tamamen kırılmış ve iyi ki bu sürece girmişim diyorum. Yaşadığım sorunlarda büyük düzelmeler oldu. Bana çok iyi gelmişti. Kararsız kalıp ön yargılı olan herkese tavsiye ediyorum çünkü insana çok şey katıyor. Hatta bir sorun olmasa bile hayatımızla ilgili olumlu birçok şey kazanıyoruz.

Gaye Z. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergama psikolog için tavsiye ederim. Anksiyete tedavisi için destek aldım memnunum daha rahatım tavsiye edilen uzman zaten Hilal hanım, çok teşekkürler. Bergamada psikolog arıyordum ve internette karşılaştım. Hem kendim için yetişkin psikoterapisi hem de 7 yaşındaki çocuğum için pedagog desteği aldık. Çocuğumda davranış bozuklukları ve dikkat eksikliği bozukluğu vardı. Ekipleri gerçekten çok başarılı ve samimi. Araştırdığım kadar varmış dedim ilk gittiğimden beri. Çok memnun kaldık ve ne zaman bir ihtiyacımız olsa direk gideceğim kurumdur. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

İrem K. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergama’da uzman ekibiyle psikolog ve pedagog hizmeti veren kurum. Biz aile terapisi aldık 7 ya da 8 seanstı tam emin olamıyorum. Memnun kaldık, çözemediğimiz sorunlarımızın artık canımızı sıkmadığını görüyoruz. Çok yol kat ettik çok, teşekkürler

Aslı V. Doğrulanmış Kullanıcı


Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Nur A. Doğrulanmış Kullanıcı


İsinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulunduğu bir kurum. Biz aile terapisi için başvurduk, 6. seansımızı da yaptık çok değişim yaşadık, gelişme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacağız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikoloğumuzu

Mehmet T. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolog desteği aldığımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergama’da psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Soğukluklar kırgınlıklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Gül S. Doğrulanmış Kullanıcı


3 seans psikolog desteği aldım ve çok fayda gördüm. İyi ki gitmişim ve başka sorunlarım olduğunda da gideceğim bir kurum.kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer.

Muhammed Ergen Doğrulanmış Kullanıcı


Isinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulundugu bir kurum. Biz aile terapisi icin basvurduk, 6. seansimizi da yaptik cok degisim yasadik, gelisme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacagız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikologumuzu

Hasan Hüseyin A. Doğrulanmış Kullanıcı


Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Burak N. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolog desteği aldıgımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergamada psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Sogukluklar kirginliklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Mehmet I. Doğrulanmış Kullanıcı


Merve Hanım alanında uzman ve işini layıkıyla yapan çok iyi bir insan. Her türlü derdimi anlatabildiğim en iyi arkadaşım. Tavsiye ederim, çok memnun kalacaksınız.

Fatma Ö. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmediğim bir anda Merve Hanım ile tanışma fırsatı buldum. Kendisine uzun süredir gidiyorum bana her konuda yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.

Serap T. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik Destek Süreci ve Ne zaman Başvurulabilir

Bir örnekle başlayalım. 15 yaşında ergen bir birey sürekli halde diğer aile bireyleriyle çatışma halindeyse, kuralların birçoğuna uymuyorsa, eğitim hayatıyla ilgili okuldan şikayetler geliyorsa, genç kendine zarar veriyorsa(kolunu kesme, saçını yolma vb.), eskiden daha uyumlu ve mutlu biriyken şuan çok farklı biri gibi görünmekteyse burada tehlike çanları çalıyor olabilir. İleriki yaşam evrelerinde daha büyük problemlere yol açma potansiyeli olan bir durum. Ergenlik çağındaki problemlere müdahale edilmez ve geç kalınırsa yetişkinlikte, ilişkilerinde çok sağlıklı seçimler yapamadıklarını görüyoruz. Diğer yandan gençlerdeki bu tür davranış problemlerinin birçok sebebi olabiliyor, kimse durduk yere bu tür zararlı seçimlere yanaşmıyor. Travmatik bir olay yaşamış ve aileye anlatamıyor olabilir, aile bireylerinin yaklaşımı, kaçırdıkları şeyler olabilir, bir veya birden çok arkadaş çevresinden etkilenmiş olabilir. Bunun sebeplerinin bulunması uzman tarafından ergenle iletişim ve bağ kurulduktan sonra rahatlıkla alınabilir.

Psikoterapi – Psikolojik Danışmanlık Nedir Nasıldır

Psikoterapi metodu olan, belli yaklaşım ya da birden fazla yaklaşımı barındıran bilimsel temelli destek aracıdır. Psikologlar tarafından yaygın olarak yapılır. Hipnoz, konuşma terapisi, EMDR, Bilişsel davranışçı terapi, varoluşçu terapi, kabul ve kararlılık terapisi gibi başlıca terapi yaklaşımları mevcuttur. Bireylerin uzmanını ve kurumunu seçerken her bireye özel bir süreç hazırlayanları seçmesi yararına olacaktır. Her birey özeldir ve her bireyin yaşamı, problemleri kendine özgüdür. Dolayısıyla bunların değerlendirilip uygun olarak bir psikolojik destek süreci hazırlanmalıdır. Aybros Psikoloji olarak tüm uzmanlarımızla bu vizyona bağlı kalarak yıllarca danışanlarımızı kabul ettik ve devam da ediyoruz.

Her bireyin sorunu kendine hastır dedik. Bunu bir örnekle daha iyi anlatalım. Diyelim ki iki kişi var ve bu iki kişide de panik ataklar mevcut. İlk kişinin panik atakları 4 senedir var, evlendikten sonraki 5. ayda başlamış, haftada en az 3 kere panik atak yaşıyor ve ataklar 20 dakika kadar sürüyor. Belirtiler kalp çarpıntısı, el ve ayakta boşalma hisleri, aşırı terleme. İkinci kişinin panik atağı ise başlangıç evresinde, kişide büyük bir şaşkınlık ve korku hakim, belirtiler çok ağır değil; nefes almada hafif zorlanma, mide bulantısı, kontrolünü kaybedecekmiş hissi. Bu tabloya bakıldığında ikinci kişinin tedavi süreci daha kısa ve daha kolay görünüyor. Ve iki durum birbirinden çok farklı. İkisine de aynı metodla aynı bilgilerle yaklaşmak doğru olmayacaktır. Bu iki kişinin seans sayıları da doğal olarak aynı olmayacaktır. Bu yüzden kişiye özel ilgi ve yaklaşım sergileyen profesyonel desteği seçiniz.

Torbalı Psikolog Seans Ücretleri

Birçok özel psikolog İzmir’in çeşitli semtlerinde hizmet vermekte ve ücretleri değişiklik göstermektedir. Torbalı psikolog seans ücretleri genel olarak 200 tl ile 300 tl arasında değişmektedir. Bu farklılığın sebebi olarak uzmanın deneyimi, çalışma alanları, referans gösterilme oranı gibi faktörler etkilidir. Uzmanınızı seçerken araştırmanızı, daha önce psikolojik destek almış bireylerin hakkındaki yorumlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yetişkinlerde En Sık Karşılaştığımız Psikolojik Problemler

İzmir Torbalı Psikolog ve diğer semtlerdeki danışanlarımızın istatistiki bir çıkarımını yaparsak en sık karşılaşılan problemler; Öfke kontrolü, panik atak, panik bozukluk, depresyon, kaygı bozukluğu, anksiyete, okb(takıntı), aldatılma, fobiler ve stres kaynaklı psikolojik sorunlar yer almakta.

Çocuklarda En Sık Karşılaştığımız Psikolojik Problemler

Çiftlerde ise iletişim problemleri, geçmişteki sorunların bugüne yansıması, ailelerin evlilik – ilişki içine fazlaca karışması, güven problemleri(ihanet, aldatılma), cinsel sorunlar.

Çocuklarda sık görülen problemler ise dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öfke sorunları, kendisine ve çevresine zarar verme(kafasını vurma, oyuncakları kırma vb.), kaygı, okula – anaokuluna uyum sorunları, akranlarıyla iletişim ve uyum kuramama, aşırı telefon tablet bilgisayar kullanımı, tırnak yeme, eğitim hayatına adapte olamama, anneye aşırı düşkünlük – ayrılmaya karşı aşırı tahammülsüzlük.

Ne zaman psikolojik destek almalıyım? sorusu için verilecek en doğru cevap: Yaşam işleviniz bozulduysa, işinize – ilişkinize eskisi gibi kaliteli yaklaşımlarda bulunamıyor, kendinizi kötü hissediyorsanız, çaresiz ve ümitsiz hissediyorsanız, çıkmazdaymış hissi varsa, yalnız olduğunuzu ve anlaşılmadığınızı düşünüyorsanız, psikiyatrik bir tedavi sürecindeyseniz ve yeterli görmüyorsanız – desteklemek istiyorsanız, kendi başınıza, ailenizle eşinizle, çocuğunuzla aranızda çözemediğiniz ve bir uzman gözüyle duruma bakıp çözmek niyetindeyseniz Torbalı psikolog ve psikolojik destek alabilirsiniz.

 

AyBros Psikoloji Çalışma Sistemi Nasıldır

Kurumumuz bütün danışma alanlarında psikoterapi ve psikolojikdanışmanlık sürecini kısa süreli çözüm odaklı çalışma prensibine dayandırır. Bir an önce danışanlarımızın sorunlarını hafifletmek ve çözmek üzere beraber bir yola çıkarız. Çeşitli kurumlarca yapılan paket seansları gibi çalışma sistemlerini etik bulmuyoruz ve kullanmıyoruz. Her danışanın durumu özeldir ve ona has bir çalışma gerektirir. Bunu da ivedilikle yapmak gerekir. Sonraki süreçlerde danışanlarımızı yalnız bırakmıyor, takiplerini yapıyoruz.

Kurumumuzda yetişkin, evlilik – çift, çocuk ve ergen uzmanları ayrı ayrı bulunmakta ve her biri kendi alanlarında uzmanlaşıp kendilerini geliştirmişlerdir. Uzman ve kurum seçerken bu kıstası göz önünde bulundurmanız önemlidir. Her alanda çalışan uzmanların her bir patolojide ve alanda kendini üst düzeyde geliştirmesi mümkün olamamakta. Çocuğunuz için Torbalı çocuk psikoloğu bakıyorsanız kendini çocuklarla geliştirmiş bir pedaog desteği almanız yerinde olacaktır. Evliliğiniz ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız ağırlıkla aile terapisi, evlilik ve çift terapisi alanında çalışan bir uzman işinize daha çok yarayacaktır.

Psikolojik Danışma Süreci Mahremiyet Barındırır

Psikolojik danışmanlık için kurumumuza başvuran bireylerin bilgileri, terapi süreçleriyle ilgili en basit bir bilgi dahi 3. kişilerle paylaşılmamaktadır. Kişi gizliliğine psikoterapi sürecinde özen gösterilir.

Torbalı’da psikolog, pedagog, aile terapisti, çift terapisti hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere yardımcı olduğumuz yazımızın sonuna geldik. Diğer yazılarımıza ulaşabilir, daha fazla bilgi istemeniz durumunda iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!