Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Torbalı Psikolog

İzmir Torbalı Psikolog...

Torbalı Psikolog

Torbalı psikolog , İzmir-Torbalı psikolojik danışmanlık merkezi ve terpai süreci ile ilgili detaylı bilgi. Uzman yetişkin çocuk çift psikolog pedagoglar

Torbalı Psikolog Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Torbalıda hemşehrilerimiz psikolog, pedagog, aile terapisti, evlilik-çift danışmanı ihtiyacı duyabiliyor. Gerek çocuklarımızın kaygıları, okul sorunları, yaşadıkları travmalarda duyulan destek ihtiyacı, gerek evliliklerde yaşanan krizler ve boşanmaya kadar varabilen sorunların çözümü için bir uzman desteği almak istenebiliyor. Aybros Psikoloji olarak İzmir’de senelerdir hizmet vermeye devam ediyor, Torbalı‘daki bireylere ulaşmanın ve kabul etmenin mutluluğunu beraber yaşıyoruz.

Uzmanlarımız

Psikolog Esra Tunç

İzmir Psikolog

Psikolog Esra Tunç Profil Detay

Psikolog Furkan Yılmaz

İzmir Psikolog

Psikolog Furkan Yılmaz Profil Detay

Psikolog Merve Evyapan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve Evyapan Profil Detay

Psikolog Merve N. Durukan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve N. Durukan Profil Detay

Psikolog Vera Aslan

İzmir Psikolog

Psikolog Vera Aslan Profil Detay

Psikolojik Destek Süreci ve Ne zaman Başvurulabilir

Bir örnekle başlayalım. 15 yaşında ergen bir birey sürekli halde diğer aile bireyleriyle çatışma halindeyse, kuralların birçoğuna uymuyorsa, eğitim hayatıyla ilgili okuldan şikayetler geliyorsa, genç kendine zarar veriyorsa(kolunu kesme, saçını yolma vb.), eskiden daha uyumlu ve mutlu biriyken şuan çok farklı biri gibi görünmekteyse burada tehlike çanları çalıyor olabilir. İleriki yaşam evrelerinde daha büyük problemlere yol açma potansiyeli olan bir durum. Ergenlik çağındaki problemlere müdahale edilmez ve geç kalınırsa yetişkinlikte, ilişkilerinde çok sağlıklı seçimler yapamadıklarını görüyoruz. Diğer yandan gençlerdeki bu tür davranış problemlerinin birçok sebebi olabiliyor, kimse durduk yere bu tür zararlı seçimlere yanaşmıyor. Travmatik bir olay yaşamış ve aileye anlatamıyor olabilir, aile bireylerinin yaklaşımı, kaçırdıkları şeyler olabilir, bir veya birden çok arkadaş çevresinden etkilenmiş olabilir. Bunun sebeplerinin bulunması uzman tarafından ergenle iletişim ve bağ kurulduktan sonra rahatlıkla alınabilir.

Psikoterapi – Psikolojik Danışmanlık Nedir Nasıldır

Psikoterapi metodu olan, belli yaklaşım ya da birden fazla yaklaşımı barındıran bilimsel temelli destek aracıdır. Psikologlar tarafından yaygın olarak yapılır. Hipnoz, konuşma terapisi, EMDR, Bilişsel davranışçı terapi, varoluşçu terapi, kabul ve kararlılık terapisi gibi başlıca terapi yaklaşımları mevcuttur. Bireylerin uzmanını ve kurumunu seçerken her bireye özel bir süreç hazırlayanları seçmesi yararına olacaktır. Her birey özeldir ve her bireyin yaşamı, problemleri kendine özgüdür. Dolayısıyla bunların değerlendirilip uygun olarak bir psikolojik destek süreci hazırlanmalıdır. Aybros Psikoloji olarak tüm uzmanlarımızla bu vizyona bağlı kalarak yıllarca danışanlarımızı kabul ettik ve devam da ediyoruz.

Her bireyin sorunu kendine hastır dedik. Bunu bir örnekle daha iyi anlatalım. Diyelim ki iki kişi var ve bu iki kişide de panik ataklar mevcut. İlk kişinin panik atakları 4 senedir var, evlendikten sonraki 5. ayda başlamış, haftada en az 3 kere panik atak yaşıyor ve ataklar 20 dakika kadar sürüyor. Belirtiler kalp çarpıntısı, el ve ayakta boşalma hisleri, aşırı terleme. İkinci kişinin panik atağı ise başlangıç evresinde, kişide büyük bir şaşkınlık ve korku hakim, belirtiler çok ağır değil; nefes almada hafif zorlanma, mide bulantısı, kontrolünü kaybedecekmiş hissi. Bu tabloya bakıldığında ikinci kişinin tedavi süreci daha kısa ve daha kolay görünüyor. Ve iki durum birbirinden çok farklı. İkisine de aynı metodla aynı bilgilerle yaklaşmak doğru olmayacaktır. Bu iki kişinin seans sayıları da doğal olarak aynı olmayacaktır. Bu yüzden kişiye özel ilgi ve yaklaşım sergileyen profesyonel desteği seçiniz.

Torbalı Psikolog Seans Ücretleri

Birçok özel psikolog İzmir’in çeşitli semtlerinde hizmet vermekte ve ücretleri değişiklik göstermektedir. Torbalı psikolog seans ücretleri genel olarak 200 tl ile 300 tl arasında değişmektedir. Bu farklılığın sebebi olarak uzmanın deneyimi, çalışma alanları, referans gösterilme oranı gibi faktörler etkilidir. Uzmanınızı seçerken araştırmanızı, daha önce psikolojik destek almış bireylerin hakkındaki yorumlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yetişkinlerde En Sık Karşılaştığımız Psikolojik Problemler

İzmir Torbalı Psikolog ve diğer semtlerdeki danışanlarımızın istatistiki bir çıkarımını yaparsak en sık karşılaşılan problemler; Öfke kontrolü, panik atak, panik bozukluk, depresyon, kaygı bozukluğu, anksiyete, okb(takıntı), aldatılma, fobiler ve stres kaynaklı psikolojik sorunlar yer almakta.

Çocuklarda En Sık Karşılaştığımız Psikolojik Problemler

Çiftlerde ise iletişim problemleri, geçmişteki sorunların bugüne yansıması, ailelerin evlilik – ilişki içine fazlaca karışması, güven problemleri(ihanet, aldatılma), cinsel sorunlar.

Çocuklarda sık görülen problemler ise dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öfke sorunları, kendisine ve çevresine zarar verme(kafasını vurma, oyuncakları kırma vb.), kaygı, okula – anaokuluna uyum sorunları, akranlarıyla iletişim ve uyum kuramama, aşırı telefon tablet bilgisayar kullanımı, tırnak yeme, eğitim hayatına adapte olamama, anneye aşırı düşkünlük – ayrılmaya karşı aşırı tahammülsüzlük.

Ne zaman psikolojik destek almalıyım? sorusu için verilecek en doğru cevap: Yaşam işleviniz bozulduysa, işinize – ilişkinize eskisi gibi kaliteli yaklaşımlarda bulunamıyor, kendinizi kötü hissediyorsanız, çaresiz ve ümitsiz hissediyorsanız, çıkmazdaymış hissi varsa, yalnız olduğunuzu ve anlaşılmadığınızı düşünüyorsanız, psikiyatrik bir tedavi sürecindeyseniz ve yeterli görmüyorsanız – desteklemek istiyorsanız, kendi başınıza, ailenizle eşinizle, çocuğunuzla aranızda çözemediğiniz ve bir uzman gözüyle duruma bakıp çözmek niyetindeyseniz Torbalı psikolog ve psikolojik destek alabilirsiniz.

 

AyBros Psikoloji Çalışma Sistemi Nasıldır

Kurumumuz bütün danışma alanlarında psikoterapi ve psikolojikdanışmanlık sürecini kısa süreli çözüm odaklı çalışma prensibine dayandırır. Bir an önce danışanlarımızın sorunlarını hafifletmek ve çözmek üzere beraber bir yola çıkarız. Çeşitli kurumlarca yapılan paket seansları gibi çalışma sistemlerini etik bulmuyoruz ve kullanmıyoruz. Her danışanın durumu özeldir ve ona has bir çalışma gerektirir. Bunu da ivedilikle yapmak gerekir. Sonraki süreçlerde danışanlarımızı yalnız bırakmıyor, takiplerini yapıyoruz.

Kurumumuzda yetişkin, evlilik – çift, çocuk ve ergen uzmanları ayrı ayrı bulunmakta ve her biri kendi alanlarında uzmanlaşıp kendilerini geliştirmişlerdir. Uzman ve kurum seçerken bu kıstası göz önünde bulundurmanız önemlidir. Her alanda çalışan uzmanların her bir patolojide ve alanda kendini üst düzeyde geliştirmesi mümkün olamamakta. Çocuğunuz için Torbalı çocuk psikoloğu bakıyorsanız kendini çocuklarla geliştirmiş bir pedaog desteği almanız yerinde olacaktır. Evliliğiniz ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız ağırlıkla aile terapisi, evlilik ve çift terapisi alanında çalışan bir uzman işinize daha çok yarayacaktır.

Psikolojik Danışma Süreci Mahremiyet Barındırır

Psikolojik danışmanlık için kurumumuza başvuran bireylerin bilgileri, terapi süreçleriyle ilgili en basit bir bilgi dahi 3. kişilerle paylaşılmamaktadır. Kişi gizliliğine psikoterapi sürecinde özen gösterilir.

Torbalı’da psikolog, pedagog, aile terapisti, çift terapisti hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere yardımcı olduğumuz yazımızın sonuna geldik. Diğer yazılarımıza ulaşabilir, daha fazla bilgi istemeniz durumunda iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!

English Turkish